Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:19 Eylül 2023 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:19 Eylül 2023 yayını türkçedir.Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:19 Eylül 2023 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

GALAKTİK SORU İŞARETİ VE BÜYÜK SORULARIMIZ
MUSTAFA SAİD İŞERİ
James Webb uzay teleskobu kâinatın derinlerinden fotoğraflar yollamaya devam ediyor. Bunlar içinde en heyecan verici olanlarından biri, adeta soru işaretine benzeyen bir galaksiye ait olanıydı. Bu galaktik soru işareti, insana varoluşa ve kendisine dair büyük sorular ilham ediyor.
 
ÖLÜMCÜL DUYGULAR
FATİH ÇINAR
Birbirine düşman gibi gözüken iki ülke… Her iki ülkede siyasetçilerin duygulara oynamasıyla toplumun sürüklendiği yer… İsrail ve İran örnekleri, duyguların ‘demokrasiye karşı’ ölümcül derecede tehditkâr olabileceğini gösteriyor. Duygu istismarının bir siyaset yöntemi olarak görüldüğü şu zamanlarda, müteyakkız bir mâkuliyet şart gözüküyor.
 
NEŞEYE DAVET
MURAT KURU
Hayatı bir çile, zahmet, çatışma ve hapishane görüp azap mı çekiyoruz? Yoksa varolmanın, var edilmenin neşesini hissedip yaşama sevinciyle mi yaşıyoruz? Varoluşa bakıştaki bu farklılık, sadece Yaratıcıyla olan ilişkimizi değil, yarattıklarıyla olan ilişkilerimizi de etkileme ve biçimlendirme gücünü sahip.
 
 
OLMAZSA OLMAZIMIZ: YAŞAMA SEVİNCİ
ÜMİT ŞİMŞEK
Varolmanın neşesi ve yaşama sevinci okunuyor kâinatın her tarafında. Yaşama sevinci, evrenselliğinde en küçük bir kuşku olmayan bir gerçek. Peki biz bu gerçeğin farkında mıyız? Ve bu olup bitene bir bütün halinde anlam verip, kendimizi de bu sevince dahil edebiliyor muyuz?
 
“HAZLA DEĞİL, HUZURLA YAŞAMAYI ÖĞRENMELİYİZ”
MEHMET DİNÇ
Neşenin ve yaşama sevincinin insan hayatındaki yeri ve önemi, sevinç ve neşe sözkonusu olduğunda şu an içinde bulunduğumuz durum, haz ve korku ikilemine sıkışmışlığımız ve bundan çıkış yolları üzerine Doç. Dr. Mehmet Dinç ile söyleştik.
 
DAĞINIK ZİHİN
AHMET FEYZİ KARABACAK
Dikkat dağınıklığı, yaşadığımız zamanda yüzyüze olduğumuz en büyük meselelerden. Teknolojik anlamda devrim olarak nitelendirilen ama insan sağlığı ve psikolojisi açısından ciddi bozulmalar oluşturan bu ekosistemde nasıl sağlıklı bir şekilde kalabileceğiz? Dikkatimizdeki bu bölünmeleri en aza indirmek için neler yapabiliriz?
 
Hepsi ve daha fazlası Açıkdeniz’in Eylül’23 sayısında okurunu bekliyor.

indir

Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:19 Eylül 2023 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Dergiler kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Açıkdeniz Aylık Dergi Sayı:19 Eylül 2023 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın