Edebiyat Kitapları

Balinanın Karnında kitabını indir [PDF ve ePUB]

Balinanın Karnında

Balinanın Karnında yayını türkçedir. Balinanın Karnında kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Balinanın Karnında, George Orwell’in 1940 yılında kaleme aldığı üç denemeden oluşan bir eser.
Kitaba adını veren ilk deneme, Henry Miller’ın Yengeç Dönencesi adlı romanına dair bir inceleme üzerinden 1920 ve 1930’ların İngiliz edebiyatını irdeliyor. İncil’de bahsi geçen ve Jonah’ın (Yunus Peygamber) bir balina tarafından yutulmasını anlatan hikâyeyi, gerçekliği değiştirmeye çalışmaksızın hayatı kabullenmeye ve böylelikle dış dünyanın sorunlarından soyutlanmaya dair bir alegoriyle ele alıyor. “Charles Dickens”ta, usta romancının yazınını ve düşünce dünyasını enine boyuna irdelerken, “Delikanlıların Haftalık Dergileri”nde ise dönemin gençler tarafından rağbet gören en meşhur dergilerini değerlendiriyor.
Orwell bu yazılarıyla, umudun da diğer her şey gibi kıt olduğu bir dönemde yaşamasına rağmen savaş sonrası yıllarda yönünü kaybetmiş insanlığa âdeta yeni bir yol gösteriyor.
 

indir

Balinanın Karnında kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Edebiyat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Balinanın Karnında kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak