Sinema ve Tiyatro Kitapları

Devlet-Tiyatro İlişkisi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Devlet-Tiyatro İlişkisi

Devlet-Tiyatro İlişkisi yayını türkçedir. Devlet-Tiyatro İlişkisi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Devlet ve tiyatro! Birbiriyle çatışma konumunda olan bu iki kurum, çağlar boyunca nasıl bir arada yaşamıştır? Devlet tiyatro ile neden ilgilenir?
Tarihe baktığımızda, devletin, kimi zaman bazı tiyatro topluluklarına lisans verdiğini, onlara tekel hakkı tanıdığını ve böylece onları desteklerken aynı zamanda denetim altında tuttuğunu, kimi zaman da doğrudan doğruya oyunları sansür ettiğini, tiyatro etkinliklerini yasakladığını, oyuncuları hapsettiğini, hatta tiyatro binalarını yıktırdığını görürüz.
Bu kitap, özellikle devlet-tiyatro ilişkisinin genel olarak hangi sistemlere dayandığını pek çok kaynaktan yararlanarak araştırır ve konuyu çok geniş kapsama yayıp, Antik Yunan’dan günümüze en ilginç örneklerle destekleyerek inceler.
Tiyatronun devletle olan ilişkisi ve devletin tiyatroya desteği, hâlâ tartışmaların merkezinde yer almaktadır. Ülkemizde de, özellikle son dönemlerde, tiyatronun denetimi ve özel tiyatrolara destek konusu önem kazanmıştır. Bu kitabın varolan tartışmalara önemli düzeyde katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

indir

Devlet-Tiyatro İlişkisi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sinema ve Tiyatro Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Devlet-Tiyatro İlişkisi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak