Tarih Kitapları

El-Fahri & Devlet İdaresi, Halifeler, Vezirleri Tarihi (632-1258) kitabını indir [PDF ve ePUB]

El-Fahri & Devlet İdaresi, Halifeler, Vezirleri Tarihi (632-1258)

El-Fahri & Devlet İdaresi, Halifeler, Vezirleri Tarihi (632-1258) yayını türkçedir. El-Fahri & Devlet İdaresi, Halifeler, Vezirleri Tarihi (632-1258) kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

İlhanlı hükümdar Gazan Han zamanında İbnü’t-Tıktaka tarafından 1302 yılında yazılan bu kitap İslam tarihi yazarlığında önemli yer tutar. Doğuda ve batıda tarihçilerin dikkatini çekmiş, 1800 yılından itibaren baskıları kısmen ve tam tercümeleri yapılmıştır. Kitap başlıca iki ana kısma ayrılır. Birinci kısımda devlet idaresi, hükümdarın sahip olması veya olmaması gereken vasıflardan söz eder. İkinci kısımda ise 632 yılında Hz. Ebubekir’in halife seçilmesinden itibaren Abbasîlerin sonuna kadarki halifelerden, vezirlerinden, devirlerindeki önemli tarihî olaylardan bahsedilir. 1258 yılında Bağdad’ın Moğollar tarafından alınması hakkında genişçe bilgi verir; Moğol idaresinin özelliklerinden, kısaca Endülüs Emevîlerinden, Fatımîlerden, Selçuklulardan da söz eder. Akademisyenler, öğrenciler ve İslam tarihi ve devlet idaresi hakkında bilgi edinmek isteyenler için önemli bir başvuru kaynağıdır. 

indir

El-Fahri & Devlet İdaresi, Halifeler, Vezirleri Tarihi (632-1258) kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer El-Fahri & Devlet İdaresi, Halifeler, Vezirleri Tarihi (632-1258) kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak