Sanat Kitapları

Heykeller Konuşabilseydi & Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış kitabını indir [PDF ve ePUB]

Heykeller Konuşabilseydi & Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış

Heykeller Konuşabilseydi & Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış yayını türkçedir. Heykeller Konuşabilseydi & Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Hegel’in sanat için söylemiş olduğu “..Dışsal görünüşün bizim için bir değeri yoktur. Onun gerisinde içsel bir şey, bir anlam vardır…” cümlesi, bu kitabın antik Yunan heykelini anlatmak için seçtiği temel hedefidir. Burada heykeller, eğer ‘konuşabilselerdi’ üretildikleri dönem ile ilgili olarak yapılış nedenleri, arka planlarındaki propaganda, dini mesajlar ve toplumsal-felsefi itici güçler konularında bize neler söyleyebilecekleri düşünülerek ele alınmaktadırlar.
Hangi döneme ait olurlarsa olsunlar, heykeltıraşlık eserleri salt ‘estetik’ kavramı ile sınırlandırılamazlar ve zamanlarının sosyo-politik gelişmelerinden, dini (mitolojik) inançlarından, felsefi düşüncelerinden ve tragedya-komedi gibi tiyatroda da vücut bulan edebi akımlarından soyutlanamazlar. İşte bu kitap bunun bilinci ile okuyuculara sunulmaktadır.

indir

Heykeller Konuşabilseydi & Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sanat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Heykeller Konuşabilseydi & Antik Yunan Heykeltıraşlık Sanatına Toplumsal Açıdan Bir Bakış kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak