Edebiyat Kitapları

Hitler Almanyası’nda Berlin Sefirliği Hatıralarım (1939-1942) kitabını indir [PDF ve ePUB]

Hitler Almanyası’nda Berlin Sefirliği Hatıralarım (1939-1942)
[ad_1]

Hitler Almanyası’nda Berlin Sefirliği Hatıralarım (1939-1942) yayını türkçedir. Hitler Almanyası’nda Berlin Sefirliği Hatıralarım (1939-1942) kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Yıl 1939. İnsanlığın üzerine kâbus gibi çöken II. Dünya Savaşı’nın başladığı dönemde, Hüsrev Gerede Japonya’dan Berlin’e büyükelçi olarak atanır. Almanya’nın Polonya’yı işgal ettiği 1 Eylül 1939 tarihinden iki gün sonra başladığı görevine 27 Temmuz 1942’ye kadar devam eder. Yaklaşık üç yıl boyunca Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin sağlıklı yürümesi ve Türkiye’nin tarafsızlık kararının önemini anlatmak için çalışır.
Bu dönemde, savaşa dahil olan bütün devletlerin dış politikaları, devlet adamları ve bire bir şahit olduğu Almanya’nın tutumu hakkında oldukça ayrıntılı bilgi sahibi olur. Yaşadıklarını ve gözlemlerini günü gününe not alır.
Gerede’nin o yıllarda tuttuğu notlarından yola çıkarak 1960 yılında kaleme aldığı ve aile arşivinden fotoğraflarla zenginleşen anıları,
 İlber Ortaylı’nın kitabın önsözünde işaret ettiği gibi “Cumhuriyet’in kuruluşu ve bilhassa II. Harp’teki dış politika açısından bize oldukça düzgün ve doğru bir malumat verecek”.
[ad_2]

indir

Hitler Almanyası’nda Berlin Sefirliği Hatıralarım (1939-1942) kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Edebiyat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Hitler Almanyası’nda Berlin Sefirliği Hatıralarım (1939-1942) kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak