Ders Kitapları

Hysteresis Mikro İktisat kitabını indir [PDF ve ePUB]

Hysteresis Mikro İktisat

Hysteresis Mikro İktisat yayını türkçedir.Hysteresis Mikro İktisat kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Konu Anlatımı – Konularına Göre Düzenlenmiş – Çözümlü Sorular
On yıllık kapsamlı ve çok titiz bir çalışmanın sonucunda sizlerin karşısına çıkan “Hysteresis Mikro İktisat” isimli eser üçüncü baskısında iktisat biliminin mikro boyutunu KPSS, kaymakamlık, devlet ve banka müfettişlikleri, idari hâkimlik, uzmanlık, denetmenlik ve iktisatın yer aldığı tüm kurum sınavlarına yönelik olarak bütün boyutları kapsayacak şekilde ortaya koymaktadır.
Öğrenci dostu olma niteliği taşıyan bu kitapta bölümler oluşturulurken, “yalın ve akıcı bir dille” mikro iktisat biliminde yer alan bütün konular arasında neden sonuç ilişkisi kuracak bir sistematik tasnifleme yapılmıştır. Bu nedenle esere çalışırken birinci bölümden sekinci bölüme kadar kitaptaki bölüm sırası takip edilerek çalışılması önerilmektedir. Böyle bir çalışma yapıldığında hem önceki bölümle bağlantı kurulacak hem de sonraki bölüme geçiş kolaylığı sağlanacaktır. Ayrıca he bir bölüm sonunda yer alan çalışma soruları çözümleriyle beraber ele alındığında işlenen konu hakkında tüm ince hatlarıyla konu bütünlüğü sağlanmış olacaktır.
Eserin yenilenmiş üçüncü baskısında ilk iki baskıda yer almayan yeni tablolar, açıklamalı grafikler ve yeni sorular ile kitabın fonksiyonelliği daha da artırılmıştır. Bu bağlamda standart bir mikro iktisat eseri ortaya koymak yerine, konuların başlıkları ve bölüm tasnifleri birbirini “tam tamamlayıcı” bir düzen içerisinde yapılmış, her bir konunun arkasından da yoğun bir düşünceyi gerektiren çalışma soruları ile çözümlerine ayrıntılı biçimde yer verilerek anlatılan hususların pekişmesi sağlanmıştır.
 
İçindekiler
Birinci Bölüm:
Giriş, İktisatın Anlamı Ve Mikro İktisatın Niteliği
 
İkinci Bölüm:
Talep Ve Arz Analizi: Rekabetçi Piyasada İşleyiş
 
Üçüncü Bölüm:
Tüketici Davranışları Teorisi
 
Dördüncü Bölüm:
Üretici Davranışları Teorisi (Üretim Teorisi)
 
Beşinci Bölüm:
Maliyet Teorisi
 
Altıncı Bölüm:
Piyasalar
 
Yedinci Bölüm:
Faktör Piyasası
 
Sekizinci Bölüm:
Genel Denge – Etkinlik Ve Refah Teorisi
 

indir

Hysteresis Mikro İktisat kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Ders Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Hysteresis Mikro İktisat kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak