Yeni Çıkan Kitaplar

İklim Değişikliği ve Yeşil Kalkınma kitabını indir [PDF ve ePUB]

İklim Değişikliği ve Yeşil Kalkınma

İklim Değişikliği ve Yeşil Kalkınma yayını türkçedir. İklim Değişikliği ve Yeşil Kalkınma kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Toplumlar hayatta kalabilmek ve daha yüksek standartta bir yaşam sürebilmek adına doğal kaynaklarda geri dönülemez yıkımlara neden olmuştur. Günümüz dünyasında küresel ölçekte gelişmişlik düzeyi fark etmeksizin birçok ülke ekonomisi yoksulluk, işsizlik, kentleşme ve nüfus artışı gibi ekonomik ve sosyal sorunlarla mücadele etmektedir. Bunun yanı sıra son yıllarda küresel ısınma ve iklim değişikliğinin gözle görülür zararlara neden olması ile birlikte ekonomilerin yoğun bir şekilde çevre sorunlarına yöneldiği görülmektedir. Öyle ki bu durum artık ekonomilerde “sürdürülebilirlik”, “yeşil ekonomi” ve “yenilenebilirlik” unsurlarını öne çıkarmakta ve “gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini tehlikeye sokmaksızın bugünkü nesillerin ihtiyaçlarını karşılayabilen kalkınma” olarak ifade edilen sürdürülebilir kalkınma anlayışı tüm dünyada genel kabul gören bir yaklaşım haline dönüşmüştür. Bu noktada ortaya çıkan yeni kalkınma anlayışından biri de “yeşil kalkınma”dır. Yeşil kalkınma büyüme, kaynak kullanımı, karbon emisyonu ve çevresel zararlara yönelik büyük bağımlılıktan kurtaran bir kalkınma modeli olarak tanımlanmaktadır. Bu noktada kitabımız yeşil kalkınma kavramına multidisipliner anlayış ile yaklaşan konu uzmanı değerli hocalarımız tarafından büyük özveriyle hazırlanmıştır.

indir

İklim Değişikliği ve Yeşil Kalkınma kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Yeni Çıkan Kitaplar kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İklim Değişikliği ve Yeşil Kalkınma kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak