Sosyoloji Kitapları

İletişim Sosyolojisine Yeni Yönelimler kitabını indir [PDF ve ePUB]

İletişim Sosyolojisine Yeni Yönelimler

İletişim Sosyolojisine Yeni Yönelimler yayını türkçedir. İletişim Sosyolojisine Yeni Yönelimler kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

21. yüzyılın başlarında giderek hızlanan devrimsel gelişmelerin açıklanması noktasında ciddi eksiklikler olduğu anlaşılmaktadır. Dünya tarihinde ilk defa yaşanan böylesine karmaşık bir sürecin izah edilmesindeki zorlukların peşinen kabul edilmesi gerekse de bu yönde daha çabaya ihtiyaç olduğu ise ortadadır. Elinizdeki çalışma, dünyanın içinden geçmekte olduğu bu kaotik süreci iletişim sosyolojisi perspektifinden ele alarak, belli açıklamalar sunma gayesi ile ortaya çıkmıştır.
Bu kitap, Covid-19 pandemisi sonrasında iletişimin değişen yüzünü, internet teknolojisinde yaşanan gelişmeler, sosyal medya içerikleri ve metaverse teknolojisi çerçevesinde ele alan bir derlemedir. Sosyoloji ve iletişim alanlarının kesişim noktasında hazırlanan eser, ampirik araştırmaların yanı sıra teorik tartışmalar ışığında kuramsal bir perspektif sunmaktadır.
11 Bölümden oluşan çalışma, güncel gelişmelerin yanı sıra yakın gelecekte insan ve teknoloji etkileşiminin nasıl bir duruma dönüşebileceğini de ele almaktadır. Spesifik olarak sosyoloji, iletişim, kültür, hukuk, halkla ilişkiler, vatandaş ilişkileri yönetimi, yeni medya, Twitter, sinema, medya okuryazarlığı ve dijital reklam konularına odaklanılmaktadır.
Bu çalışmayla iletişim sosyolojisinde yaşanan değişim ve dönüşümü akademik bir çerçevede ele almak, güncel gelişmeleri tartışmak, örnek olayları irdelemek, Covid-19 pandemsinin sosyolojik yansımalarını değerlendirmek, küresel ve ulusal meseleleri incelemek amaçlanmaktadır. Ayrıca Türkçe literatüre katkı sağlamak ve yeni çalışmalara zemin hazırlamak da çalışmanın bir diğer amacıdır.

indir

İletişim Sosyolojisine Yeni Yönelimler kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İletişim Sosyolojisine Yeni Yönelimler kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak