Başvuru Kitapları

İngilizce-Almanca Karşılıklı Türkçe Açıklamalı Ahlak Terimleri Ansiklopedik Sözlük kitabını indir [PDF ve ePUB]

İngilizce-Almanca Karşılıklı Türkçe Açıklamalı Ahlak Terimleri Ansiklopedik Sözlük

İngilizce-Almanca Karşılıklı Türkçe Açıklamalı Ahlak Terimleri Ansiklopedik Sözlük yayını türkçedir.İngilizce-Almanca Karşılıklı Türkçe Açıklamalı Ahlak Terimleri Ansiklopedik Sözlük kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Değerli Bilim Adamı Prof. Dr. Ali Seyyar Bey “Ahlâk Terimleri Sözlüğü” ile bu alanda bir boşluğu doldurmuş ve sağlam düşünme ve iyi anlatma hedefine ulaşmaya katkı sağlamıştır. Prof. Dr. Seyyar’ın hazırlamış olduğu sözlüğü zevkle ve heyecanla taradım. Bir kısmını tamamen, bir kısmını da ana hatlarıyla göz gezdirerek okudum. İlk edindiğim intiba,uzun ve yorucu bir çalışmanın ürünü olduğu, sahasında gerekli hemen bütün kavramları kapsaması ve kavramların açıklanmaları sırasında âyet, hadis, vecize, deyim ve atasözü gibi ilave pek çok bilgi içeriyor olmasıdır. Açıkladığı kavramların İngilizce ve Almancalarını veriyor olması ise, sözlüğün ayrı bir özelliğidir ve okuyucuya ek kolaylıklar sağlamaktadır.“Ahlâk Terimleri Sözlüğü”, bu yolda atılmış önemli bir adımdır. Prof. Dr. Faruk Beşer Ahlâkî kurallar, fertlerin birbirlerine güvenmesini ve kaynaşmasını sağlayan en önemli birleştirici unsurdur. Başka bir deyişle, toplumsal huzurun ve sosyal barışın, ortak paydaşıdır. Ahlâkî kuralları olmayan toplumlar, harcı olmayan yaya taşları gibidir. Ahlâka sahip olmak ve ahlâkî değerlere bağlı kalmak ise ferdî ve toplumsal gelişmenin temel unsurudur. İşte elinizde bulunan bu çalışma, bir bakıma tüm bu kuralları içine alan ahlâkî terimleri kitaplaştırması bakımından önemli bir görev yerine getirmiş olmaktadır. Meslektaşım Prof. Dr. Ali Seyyar’ın böyle kapsamlı, dikkatli ve yararlı bir çalışmayı toplum hayatına kazandırmasından dolayı tebrik ediyorum. Prof. Dr. Adem Uğur

indir

İngilizce-Almanca Karşılıklı Türkçe Açıklamalı Ahlak Terimleri Ansiklopedik Sözlük kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Başvuru Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İngilizce-Almanca Karşılıklı Türkçe Açıklamalı Ahlak Terimleri Ansiklopedik Sözlük kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak