Din Kitapları

İslam Ahlak Felsefesine Giriş & İlk Dönem İslam Felsefesinde Temel Ahlak Problemleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

İslam Ahlak Felsefesine Giriş & İlk Dönem İslam Felsefesinde Temel Ahlak Problemleri

İslam Ahlak Felsefesine Giriş & İlk Dönem İslam Felsefesinde Temel Ahlak Problemleri yayını türkçedir. İslam Ahlak Felsefesine Giriş & İlk Dönem İslam Felsefesinde Temel Ahlak Problemleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bu çalışma, Ä°slâm felsefesinin klasik dönemi olarak kabul edilen IX-XI. yüzyıllarda yaşamış Ä°slâm filozoflarının ahlâk konusundaki görüşlerini, ahlâk adına ele aldıkları temel problemleri merkeze alan; “problem merkezli” bir “giriş”tir.

Felsefede “ahlâk”, zaman zaman başat problem olarak algılanmış; diğer problemlerle ahlâk ile alakalı olduğu kadar ya da ona zemin hazırlamak için ilgilenilmiştir. Zaman zaman da görmezden gelinerek yok sayılmıştır; “bilimsele” uymaz görülerek felsefenin dışına itilmeye çalışılmıştır. Günümüzde de bazı felsefe çevreleri, konuya hiç rağbet etmemektedir. Bazı çevreler ise “uygulamalı etik” ve “meslek etiği” ile ilgilerini sınırlandırmışlardır. Oysa bilindiği gibi insan ve onun ahlâkının anlaşılması, öncelikle ona felsefi bakış tarzıyla eğilip mahiyetinin tespit edilmesini gerektirmektedir. Aksi halde “ne” üzerinden, hangi “temel”den, sorun önce görülecek ve sonra da tartışılıp çözümler sunulabilecektir ki. 

Acaba “müslüman filozoflar”ın (felâsife) nazarında ahlâkın yeri ve önemi nedir? Onlar ahlâka nasıl bakmaktadırlar? Hangi temelden hareket edip çözümler önermektedirler? “Ahlâksız” olur mu? Ya da daha doğrusu “insan” olunur mu?..
 

indir

İslam Ahlak Felsefesine Giriş & İlk Dönem İslam Felsefesinde Temel Ahlak Problemleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İslam Ahlak Felsefesine Giriş & İlk Dönem İslam Felsefesinde Temel Ahlak Problemleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak