Başvuru Kitapları

Kemal Türkçe-Arapça Ansiklopedik Sözlük kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kemal Türkçe-Arapça Ansiklopedik Sözlük

Kemal Türkçe-Arapça Ansiklopedik Sözlük yayını türkçedir.Kemal Türkçe-Arapça Ansiklopedik Sözlük kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Elinizdeki bu sözlük şu 4 bölümden oluşmaktadır:
Dil Bilgisi: Bu bölümde Türk dilinin hangi aileden olduğunu, şimdiye kadar ulus olarak kaç alfabe değiştirildiği ve Türkçe dil bilgisi açısından, Arapça’ya göre bazı önemli ayrılıklar gösteren konular, örneklerle gösterildi.
Kısaltmalar: Yazışmalarımızda çok kullanılan kısaltmalara da ayrıca bir bölüm ayrıldı.
Ordu Rütbeleri: Ordu rütbelerine (Er’den Mareşal’e kadar rütbe sırasıyla), ayrıca birçok önemli ordu terimlerine de alfabetik sırayla yer verildi.
Sözlük: Sözlük bölümünde TDK tarafından yayınlanan “Türkçe Sözlük” gözden geçirilerek özel olarak birleşik ve ayrı yazılan sözcüklerin yeni durumlarını göz önünde tutarak düzenleme yapıldı. Ayrıca, Arapça ve Farsçadan dilimize giren bazı sözcükler ve bileşik sözcükler de Türkçe karşılıklarıyla verildi.

indir

Kemal Türkçe-Arapça Ansiklopedik Sözlük kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Başvuru Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kemal Türkçe-Arapça Ansiklopedik Sözlük kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak