Sosyoloji Kitapları

Kent ve Mekan Bağlamında Mengen Aşçılık Geleneği / Memleketimize İnsan ve Kültür Penceresinden Bakmak kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kent ve Mekan Bağlamında Mengen Aşçılık Geleneği / Memleketimize İnsan ve Kültür Penceresinden Bakmak

Kent ve Mekan Bağlamında Mengen Aşçılık Geleneği / Memleketimize İnsan ve Kültür Penceresinden Bakmak yayını türkçedir. Kent ve Mekan Bağlamında Mengen Aşçılık Geleneği / Memleketimize İnsan ve Kültür Penceresinden Bakmak kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Her bir şehrimiz, ilçemiz, köyümüz kendine has kıymetler barındırıyor. Doğadan beşeri unsurlara bu özgün değerleri korumak ve geliştirerek geleceğe taşımak bireysel ve toplumsal olarak ne de önemli. Kalıcı gelişimin temeli için de bu şart.
 
Bunun yolu bellek imgeleri olan kent, mekân, insan ve kültürü birlikte anlamlandırmaktan geçiyor. Yemek kültürü, gıda ve aşçılık; bu özelliklerin hepsiyle ilintili hem günlük pratiklerimizi hem de derin kültürel kodlarımızı barındırıyor. Türk mutfak kültürü dünyanın en zengin mutfaklarının başında ve onunla ilgili geliştirilecek, çalışılacak çok alan var.
 
Güzel ilçe Mengen de dünyada kendine has biçimde uzun müddetlerdir, kentlere aşçı gönderiyor. Aşçılar; farklı ülke, kent, mekân ve kurumlarda başka memleketlerden meslektaşları ile beraber sanatları ile var oluyorlar. Meslekli olmak kavramına da özgün katkı sunuyorlar.
 
Bu çalışmada hayat boyu öğrenme, eğitim, usta çırak ilişkisi, güven, çalışkanlık gibi değerli hasletler barındıran bu meslek, kültürel miras, belgeler, insan ilişkileri kent ve mekân bağlamında ele alınıyor. Kültürün çağımızda yaşatılmasına yardımcı olabilecek bazı kavram ve uygulamalara da kısaca değiniliyor.
 
Mengen aşçılık geleneğinin bir Türkiye mirası olduğu düşüncesiyle…
 

indir

Kent ve Mekan Bağlamında Mengen Aşçılık Geleneği / Memleketimize İnsan ve Kültür Penceresinden Bakmak kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kent ve Mekan Bağlamında Mengen Aşçılık Geleneği / Memleketimize İnsan ve Kültür Penceresinden Bakmak kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak