Kültür Kitapları

Kıbrıs Türk Halkbilimi Bibliyografyası 1928-2002 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kıbrıs Türk Halkbilimi Bibliyografyası 1928-2002

Kıbrıs Türk Halkbilimi Bibliyografyası 1928-2002 yayını türkçedir. Kıbrıs Türk Halkbilimi Bibliyografyası 1928-2002 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bu çalışma, harf inkılâbının 1928 yılında kabul edilerek Latin alfabesine geçilmesi ile birlikte, Latin harfleriyle Türkçe yazılmış olan Kıbrıs Türk folkloruyla ilgili Türkiye ve Kıbrıs’ta yayınlanan kitapları ve hazırlanan tezleri ihtiva etmektedir. Dolayısıyla İngilizce, Rumca vb. dillerde Kıbrıs Türk folkloru ile ilgili çalışmalar kitaba dahil edilmemiştir. Çalışmamızda, Halkbilimi kuramlarından hareketle Kıbrıs Türk folkloru ile ilgili kitap ve tezler ilmi bir üslupla tenkit edilmiştir. Bu tenkit yıkıcı tenkitlerin aksine yapıcı bir üsluba sahiptir. Tenkitli bibliyografya olma özelliğine sahip olan çalışma bu sahada araştırma yapacak olan araştırmacılara ayrıntılı bibliyografya bilgisi sunmasının yanında ilgili çalışmanın içindekiler bölümünü olduğu gibi araştırmacılara vermektedir. Tüm bunlara ek olarak elinizdeki kitap, İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı, Türk Halk Edebiyatı Bilim Dalı’nda, Prof. Dr. Şeyma Güngör yönetiminde hazırlanmıştır. 2002 yılından sonra yayınlanmış olan kitapların ise sadece bibliyografyaları verilmiştir.

indir

Kıbrıs Türk Halkbilimi Bibliyografyası 1928-2002 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kıbrıs Türk Halkbilimi Bibliyografyası 1928-2002 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak