Din Kitapları

Kinayeli Lafızların Fıkhi Hükümlere Etkisi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kinayeli Lafızların Fıkhi Hükümlere Etkisi

Kinayeli Lafızların Fıkhi Hükümlere Etkisi yayını türkçedir. Kinayeli Lafızların Fıkhi Hükümlere Etkisi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Kinâyenin, Arap dili ve belâgatı ile usûl-i fıkıhta ıstılah manaları birbirinden farklıdır. Klasik fıkıh eserlerinde bu iki manada da kullanılmaktadır. Kinâye, Arap dili ve belâgatında “hakikat manayı da içine alacak şekilde hakikat mananın haricinde kullanılan lafızları” ifade eden bir kavram olup, bu sebeple mecazdan ayrılır. Buna mukabil usûl-i fıkıhta, mecaz, kinâyeyi de içine alacak şekilde umumi manada kullanılmış ve hakikat manada kullanılmayan tüm lafızlar mecaz olarak telakki edilmiştir. Ayrıca kinâyenin usûl-i fıkıhta hakikat ve mecazın bir bölümü olarak başka manada kullanılması da bu kavram/kavramların kapsam alanının anlaşılmasını zorlaştırmıştır.

Bu eser, kinâyeli lafızların kapsam alanını belirtmek ve genel hatlarıyla kinâyeli lafızların fıkhî sonuçlarını ortaya koymak adına ilim talipleri için faydalı olacaktır.

indir

Kinayeli Lafızların Fıkhi Hükümlere Etkisi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kinayeli Lafızların Fıkhi Hükümlere Etkisi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak