Sanat Kitapları

Minyatürlerle Osmanlı-İslam Mitologyası kitabını indir [PDF ve ePUB]

Minyatürlerle Osmanlı-İslam Mitologyası

Minyatürlerle Osmanlı-İslam Mitologyası yayını türkçedir. Minyatürlerle Osmanlı-İslam Mitologyası kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Minyatürlerle Osmanlı-İslâm Mitologyası, dinî
konularla ilgili kitaplar için yapılmış minyatürlerden yola çıkılarak hazırlanmış Minyatür, Osmanlı-İslâm ve Mitologya kavramlarını buluşturan ilk ve tek monografidir.
Dünyanın dört bir yanındaki kütüphanelerde bu tür yazma eserleri altmış yıla yakın bir süredir araştırıp inceleyen Metin And, hazırladığı bu kitapta genel olarak mitologya kavramı üzerinde durmuş; dağlar, ağaçlar, kuyular, kutsal sular, evrenin yaradılışı, ilk insan, tûfân, Hz. Âdem’den Hz. Muhammed’e varıncaya kadar peygamberler ve mucizeleri, mahşer ve âhiret, melekler, şeytanlar, cinler ve önemli yaratıklar, burçlar, gezegenler, On İki İmâm, Kerbelâ-Ta‘ziye-Maktel, ulu kişiler mitologyası,
aşk hikâyeleri gibi konularda minyatürler eşliğinde bir kültürel arkeoloji denemesine girişmiştir.
Başta Osmanlı ve İran olmak üzere İslâm tasvir sanatındaki resmetme anlayışının temelinde yatan hoşgörüyü arayan ve verilen her örnekte bunun izlerini, sonuçlarını bulmamıza yardım eden, T. S. Halman’ın deyimiyle yazarının bilim yaşamının doruğu sayılabilecek Minyatürlerle Osmanlı-İslâm Mitologyası, bu kez 50 kadar yeni minyatür eklenerek yayımlanıyor.

indir

Minyatürlerle Osmanlı-İslam Mitologyası kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sanat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Minyatürlerle Osmanlı-İslam Mitologyası kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak