Sosyoloji Kitapları

Mümtaz Turhan ve Batılılaşma Tartışmaları & Türkiye'de Amerikan Eksenli Muhafazakarlık kitabını indir [PDF ve ePUB]

Mümtaz Turhan ve Batılılaşma Tartışmaları & Türkiye'de Amerikan Eksenli Muhafazakarlık

Mümtaz Turhan ve Batılılaşma Tartışmaları & Türkiye'de Amerikan Eksenli Muhafazakarlık yayını türkçedir. Mümtaz Turhan ve Batılılaşma Tartışmaları & Türkiye'de Amerikan Eksenli Muhafazakarlık kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Mümtaz Turhan’da Türk toplumuna ait bir şeyleri muhafaza etme kaygısından ziyade Anglo-Amerikan sosyal bilim parametrelerine uygun düşecek bir toplumsal değişme programını inşa etmek kaygısı ağır basmaktadır. Muhafaza edilmesini öngördüğü değerler (İslami inançlar ve milli kültür alanı vb.) ise, aslında temel Batıcılaşma hedefine uyumlu bir şekilde dizayn edilmek istenen değerlerdir. Konjonktüre uygun, yeni tipte “milliyetçilik” de, “muhafazakârlık” da bu ana hedeften beslenmektedir. NATO’nun güneydoğu kanadında jandarmalık görevini üstlenmiş olan Türkiye’de Soğuk Savaş dönemi büyük ölçüde “ikili anlaşmalar” ve Sovyetler’in baskısı ile belirlenmiştir. Dönemin koşulları sosyal bilimcilerin toplum mühendisliğine doğru meyletmesine izin vermektedir. Başlıca uygulama sahası da siyaset olduğu için, Mümtaz Turhan gibi birçok sosyal bilimcinin bariz bir şekilde siyasi angajmanlar içine girmesi ve sosyal bilimci rolünden kolayca uzaklaşmaları şaşırtıcı olmamaktadır.”
Ufuk Özcan

indir

Mümtaz Turhan ve Batılılaşma Tartışmaları & Türkiye'de Amerikan Eksenli Muhafazakarlık kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Mümtaz Turhan ve Batılılaşma Tartışmaları & Türkiye'de Amerikan Eksenli Muhafazakarlık kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak