İslam Kitapları

Müşkilu'l-Kur'an 1 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Müşkilu'l-Kur'an 1

Müşkilu'l-Kur'an 1 yayını türkçedir. Müşkilu'l-Kur'an 1 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bu çalışmamızda konular işlenirken, okuyucunun Kur’ân’daki dil yapılarını tanıması için ele alınan konu her neyse ona yönelik yeterli bilgi verilmiş, işâret edilmesi gereken luğavî incelikler dikkate sunulmuştur. Mesela “Hâl ve Zi’l-hâlin Doğru Tespit Edilememesinden Kaynaklı İşkâl” başlığı altında önce hâl nedir, zi’l-hâl nedir, Türkçe’deki hangi dil unsuruna karşılık gelir, yükleme ya da fiile sorulan hangi sorularla bu öğeler tespit edilir gibi birtakım ön bilgiler verilmiş, daha sonra hâlin tespitinde hata yapılırsa âyetlerde ne gibi yanlış anlamaların söz konusu olacağı örneklerle açıklanmıştır. İleri sürülen iddialar mesnetsiz kalmasın diye “kuranmeali.com” adresindeki kırk bir meâl, örnek verilen âyet bağlamında incelenmiş, âyete doğru ya da yanlış mana verenler tespit edilmiştir. Yani bu kitabı okuyan biri hem Kur’ân’daki dil yapılarını yakından tanıma fırsatı bulacak hem de bu yapılar hakkında yeterli bilgi sahibi olunmadan âyetlere mana verilmesi durumunda düşülecek hataları örnekleri üzerinden müşâhede edecektir. Bunun yanı sıra kırk bir meâl üzerinden yapılan karşılaştırmalar sayesinde mealler hakkında da fikir sahibi olacaktır.

indir

Müşkilu'l-Kur'an 1 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İslam Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Müşkilu'l-Kur'an 1 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak