Siyaset Kitapları

NSU Cinayetleri & Almanya’da Neonazi-İstihbarat-Emniyet Üçgeninde NSU Cinayetleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

NSU Cinayetleri & Almanya’da Neonazi-İstihbarat-Emniyet Üçgeninde NSU Cinayetleri

NSU Cinayetleri & Almanya’da Neonazi-İstihbarat-Emniyet Üçgeninde NSU Cinayetleri yayını türkçedir. NSU Cinayetleri & Almanya’da Neonazi-İstihbarat-Emniyet Üçgeninde NSU Cinayetleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Almanya’da 2000 yılında Enver Şimşek’in öldürülmesiy­le başlayan, on bir yıl boyunca on kişinin katledildiği NSU cinayetleri hem Alman devleti hem de istihbarat örgütleri tarafından görmezden gelindi. ‘Döner cinayetleri’ olarak anılan, sıradan bir mafya hesaplaşması denilerek kurban ailelerinin türlü sebeplerle suçlandığı cinayetlerin Neona­ziler tarafından işlendiğinin ortaya çıkmasıyla bir yüzleş­menin de eşiğine gelindi. ‘Yüzyılın Davası’ olarak anılan NSU cinayetleri davasında istihbaratın cinayetlerdeki so­rumluluğu açığa çıktı ancak devletin ırkçı yapılanmalarla yüzleşmesi ne yazık ki gerçekleşmedi.
Alman iç ve dış politikası, Almanya’daki Türkiye göç­menler üzerine yaptığı araştırmalar ve Evrensel gazete­sindeki yazılarıyla tanıdığımız Yücel Özdemir, davaya başından sonuna tanıklık edebilmiş sayılı gazetecilerden biri. Özdemir, kaleme aldığı bu kitapta işlenen on cina­yeti, dava boyunca yaşanılanları, istihbaratın sorumluluğu ve Neonazi örgütlerinin yapılanmasını mercek altına alı­yor. Almanya’da Neonazi-İstihbarat-Emniyet Üçgeninde NSU Cinayetleri, on bir yıl boyunca çözülemeyen, beş yıl süren duruşmalar sonucunda adaletin bir türlü sağlanamadığı NSU cinayetlerini tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkarıyor.

indir

NSU Cinayetleri & Almanya’da Neonazi-İstihbarat-Emniyet Üçgeninde NSU Cinayetleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer NSU Cinayetleri & Almanya’da Neonazi-İstihbarat-Emniyet Üçgeninde NSU Cinayetleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak