Hobi Kitapları

Sedat Usta'dan Osmanlı'dan Günümüze Kaybolan Lezzetler kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sedat Usta'dan Osmanlı'dan Günümüze Kaybolan Lezzetler

Sedat Usta'dan Osmanlı'dan Günümüze Kaybolan Lezzetler yayını türkçedir. Sedat Usta'dan Osmanlı'dan Günümüze Kaybolan Lezzetler kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Her yöre farklı lezzetler katar özel yemeklerine; yöre yöre tarifler vardır, kiminin köftesi kiminin ezmesi, kiminin kebapları farklı birer lezzettir Türk Mutfağında. Hoşafları, kompostoları da unutulmamıştır. Uzun kış aylarına turşular hazırlanır çoğu bölgelerimizde. Kavurmalar kavurur marifetli analarımız, yine analarımızın ellerinden çıkar türlü türlü hamur işleri… Tatlılarımız, baklavamız da unutulmamıştır. Tabiata sunduğu güzellikler gibi mutfaklarımıza da aynı ölçüde yansımıştır her mevsimin güzelliği ayrı ayrı, farklı farklı tadlar/lezzetler olarak. Şu anda çoğunuza yeni gibi gelecek/görünecek sağlıklı, doğal (natürel) beslenme tarzı ve yemekler, aslında bizim mutfak kültürümüzde var olan özelliklerdir. Bir dönem, Asyadan Anadoluya akan Türkler, eski uygarlıkların mayaladığı bu topraklara Uzak Doğuda oluşan o zengin kültürü büyük bir ustalıkla, geçtikleri her ülkeden aldıkları malzemelerle zengin bir mutfak bırakmışlardır. Osmanlı mutfağını anlatmak kolay bir iş değildir. Yüzyılların birikimine gelenekler, geleneklere zengin coğrafi etkinlikler de eklenince; Osmanlı Mutfağı tarihçilerin ilgiyle araştırdığı bir kültürel gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Ne kadar köklü ve zengin kültürel değerlere sahip olduğumuzu gözler önüne sermek açısından da ciddiyetle hazırladığımız bu kitap; bizlere bırakılan mirası unutmamak ve gelecek nesillere aktarmak açısından mesleki bilgi ve beceri dışında da uzun araştırma ve itinalı bir çalışmanın ürünüdür.

indir

Sedat Usta'dan Osmanlı'dan Günümüze Kaybolan Lezzetler kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Hobi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sedat Usta'dan Osmanlı'dan Günümüze Kaybolan Lezzetler kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak