Felsefe ve Düşünce Kitapları

Sıradışı Fikir Adamları & Öncü 29 Yunan Filozofu kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sıradışı Fikir Adamları & Öncü 29 Yunan Filozofu

Sıradışı Fikir Adamları & Öncü 29 Yunan Filozofu yayını türkçedir. Sıradışı Fikir Adamları & Öncü 29 Yunan Filozofu kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Fikir adamlarının en sıradışı olanları, Eski Yunan filozoflarıdır. Zira öncesi bilinmeyen bir biçimde, bir anda ortaya çıkarlar ve birbirinden ilginç fikirleri ileri sürerler.

Fikir, yani gördüğümüz ve işittiğimiz nesnelerin üstüne çıkmış düşünce, eski Yunan’da “felsefe” adını almıştır. Oysa felsefe, fikrin tamamı değil, sadece bir yönü, bir görünümüdür.

Her felsefe fikirdir, fakat her fikir felsefe değildir. Fikrin felsefeye nisbetle daha kapsayıcı ve felsefenin fikre nisbetle daha dar, daha teknik bir anlamı olduğu anlaşılıyor.

Eski Yunan filozofları üzerine bu incelememiz, dar anlamda “felsefi” bir inceleme değil, geniş anlamda “fikri” bir incelemedir. Sıradışı fikir adamları derken, “ele aldığımız Eski Yunan filozoflarını ve onları ele alış tarzımızı” içine alan bir bakışı murad ediyoruz. Zaten fikirler aleminde, eski Yunan filozoflarından daha “sıradışı fikir adamları” bulmak zordur. Çünkü onlar, öncesi bilinmeyen bir şekilde ortaya çıktılar ve felsefe yapmaya başladılar.

indir

Sıradışı Fikir Adamları & Öncü 29 Yunan Filozofu kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Felsefe ve Dusunce Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sıradışı Fikir Adamları & Öncü 29 Yunan Filozofu kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak