Tarih Kitapları

Soğuk Savaş Yıllarında Türkiye'nin Güvenlik Arayışları & Uluslararası Antlaşmalar (1945-1975) kitabını indir [PDF ve ePUB]

Soğuk Savaş Yıllarında Türkiye'nin Güvenlik Arayışları & Uluslararası Antlaşmalar (1945-1975)

Soğuk Savaş Yıllarında Türkiye'nin Güvenlik Arayışları & Uluslararası Antlaşmalar (1945-1975) yayını türkçedir. Soğuk Savaş Yıllarında Türkiye'nin Güvenlik Arayışları & Uluslararası Antlaşmalar (1945-1975) kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Türkiye Cumhuriyeti, Ä°kinci Dünya Savaşı sonrası NATO ve Varşova Paktı’nın kurulmasıyla oluşan iki kutuplu dünya düzeninde yeni bir savunma ve güvenlik politikasına ihtiyaç duymuştur. Bu yeni politika; kuruluşu, ilkeleri ve inkılapları itibarıyla emperyalizme karşı duran ve sömürülmekte olan milletlerin istiklal davasına örnek ve umut olan Türkiye’nin savaş öncesi müstakil politikalarından uzaklaşmasına sebebiyet vermiştir.

Konusu bakımından Ä°kinci Dünya Savaşı’nın fiilen sona erdiği 1945 yılını çıkış noktası alan bu kitap, 1975 yılına kadar uzanan tarihsel süreçte Türkiye’nin güvenlik meselesini antlaşmalar kapsamında irdelemektedir. Nitekim bu eser, Soğuk Savaş döneminde Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası siyasi, askerî ve iktisadi antlaşmaların iç ve dış politikada yarattığı dinamizmin yanı sıra siyasette ve kamuoyunda uyandırdığı tepkileri incelemek ve etki alanlarını tartışmak amacıyla kaleme alınmıştır. Ele alınan antlaşmaların maddelerine, yapılış süreçlerine, yükümlülüklerine ve orantılılığına da değinen bu çalışma, temel antlaşmalara dayanak gösterilerek yapılan tali antlaşmaların sonuçlarına da dikkat çekmektedir. Böylelikle tarihsel ve siyasal alanlara ilgi duyan okurlara, üzerine çokça çalışılan konulara dair farklı pencerelerden bakıldığında hâlâ yeni görüşlerin var olabileceğini göstermektedir.

indir

Soğuk Savaş Yıllarında Türkiye'nin Güvenlik Arayışları & Uluslararası Antlaşmalar (1945-1975) kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Soğuk Savaş Yıllarında Türkiye'nin Güvenlik Arayışları & Uluslararası Antlaşmalar (1945-1975) kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak