Sosyoloji Kitapları

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu ve Rousseau kitabını indir [PDF ve ePUB]

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu ve Rousseau

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu ve Rousseau yayını türkçedir. Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu ve Rousseau kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Sosyolojinin kurucu babalarından biri olan Émile Durkheim, hiç tartışmasız günümüz sosyolojisini derin bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Onun ürettiği sosyoloji külliyatıyla hesaplaşmadan, kendi sosyolojik araştırmalarını inşa eden sosyolog yok gibi. Türkiye’de sosyolojinin kuruluşundan bu yana, Durkheim sosyolojisine olan ilgi canlılığını sürdürmektedir. Durkheim bu çalışmasıyla, sosyolojinin öncü iki figürü olarak kabul ettiği Montesquieu ve Rousseau üzerine eğiliyor. Bu tercümeyle; sosyolojinin Durkheim’la beraber akademik bir disiplin ve özerk bir bilim olmadan evvel, bir toplum düşüncesinin iki diğer klasik düşünür olan Montesquieu ve Rousseau aracılığıyla nasıl temrinlerinin yapıldığını Durkheim’ın kaleminden açık bir şekilde okuma şansına sahip olacağız.
Mustafa GÜLTEKİN

indir

Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu ve Rousseau kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Sosyolojinin Öncüleri: Montesquieu ve Rousseau kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak