Felsefe ve Düşünce Kitapları

Taoculuk Üzerine Meseller-Diyaloglar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Taoculuk Üzerine Meseller-Diyaloglar

Taoculuk Üzerine Meseller-Diyaloglar yayını türkçedir. Taoculuk Üzerine Meseller-Diyaloglar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Lao Tse ve chuang Tzu, Tao Te ching ve Meseller-Diyaloglar… İşte birbirini tamamlayan iki ad ve iki kitap… İkisi de aynı görüşleri dile getiriyorlar, öğretileri aynı ama üslupları çok farklı… Lao Tse’nin ağırbaşlı, az sözle çok şey anlatan, birçok anlamlar içeren ve çeşitli yorumlara açık üslubuna karşın Chuang Tzu’nun şakacı, kıvrak, çarpıcı benzetmelerle, mesellerle, öykülerle Tao Te ching’in öğretisini insanın kafasına iyice yerleştiren, perçinleyen üslubu…
Felsefi Taoculuk, işte bu iki ad ve bu iki kitaptan oluşuyor. Taoculuk’ta adamakıllı farklı çizgilerde gelişmiş çeşitli akımlar vardır. Bütün bu akımları birleştiren, birbirine bağlayansa felsefi Taoculuktur. Ama asıl felsefi Taoculuğun en öz en bozulmamış şeklini Zen Budacılığında buluyoruz.

indir

Taoculuk Üzerine Meseller-Diyaloglar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Felsefe ve Dusunce Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Taoculuk Üzerine Meseller-Diyaloglar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak