Dergiler

Türk Dili Dil ve Edebiyat Dergisi Sayı:151 Temmuz 2021 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Türk Dili Dil ve Edebiyat Dergisi Sayı:151 Temmuz 2021

Türk Dili Dil ve Edebiyat Dergisi Sayı:151 Temmuz 2021 yayını türkçedir.Türk Dili Dil ve Edebiyat Dergisi Sayı:151 Temmuz 2021 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Dil ve Edebiyat dergisi: Dil ve edebiyatla ilgili inceleme yazıları; özgün şiir, hikâye ve deneme çalışmalarıyla her ay okuyucusuna yeni ufuklar kazandıran ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından aylık olarak yayımlanan bir dil-edebiyat-kültür dergisi.
***
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından aylık olarak yayımlanan Dil ve Edebiyat’ın, Temmuz 2021 sayısı çıktı. Üzeyir İlbak, “İletişim Çağında Sağır Olmak” başlıklı giriş yazısında, dijitalleşmenin aile ve sosyal hayatta sıradanlaşan iletişim aksamalarına sebep olduğuna dikkat çekiyor. “İnsan, insan olarak insanlıkta kalmak istiyorsa dinleme ve anlamaya yönelmeli, dinlediklerini hatırlamak için çaba harcamalıdır. Dinlemek yaşadığı anı işitmek ve ana tanıklık etmektir” diyen İlbak, çağın hastalığı unutkanlığa da vurgu yapıyor.
Dil ve Edebiyat dergisinin Temmuz 2021 sayısında bir araya gelen metinler şu şekilde sıralandı:
Ramiz Rövşen, “Siyah Elibiseli Kadın -şiir-”; Nurettin Durman, “Kimi Desem -şiir-“; Zafer Acar, “Cüce -şiir-”; Yahya Çerkez, “Alın Terine Yazıt -şiir-”; Yasin Ertaş, “Kalabalık Aynalar -şiir-”; Furkan Deniz, “U Dönüşü -şiir-”; Barış Can Bıyıklı, “Fuzuli İşler Bekçisi -şiir-”; Rıdvan Şentürk, “Nihayet -şiir-”; Ali Yılmaz, “Yağmur Terennümleri -şiir-”; Şilan Özer, “Gözlerin -şiir-”; Murat Ertaş, “İnsanlar Konuşa Konuşa Anlar, Anlaşamayabilir”; Tacettin Şimşek, “Araba Sevdaları”; Nuray Alper, “Sezai Karakoç’un ‘Edebiyat Yazıları’ndan Şiire Bakmak”; Hakan Hadi Kadıoğlu, “Muşambadan Şem’e ‘Bir Seyahat-i Hayaliye-i Fikrîye’”; Lütfi Bergen, “Hayvanların Öğrettikleri”; Elif Sönmezışık, “Başına Buyrukluğun Kıvam Bulmuş Cüreti”; Muhsin Ertuğrul Kemikli, “‘Bir Güzel İnsan Ersin Nazif Gündoğan’ Kitabı Üzerine Hıdır Yıldırım ile Söyleşi”; Hayrettin Taylan, “Sanat ve Semiyotik Çıkmaz”; Ahmet Feyzi, “İgnoz Kunoş (Ignácz Kúnos) ve Türk Müziğinde Derleme”; Abdurrahman Adıyan, “Şair: Görgü Tanığı“; Aykut Nasip Kelebek, “Pasajlardan Tarlabaşı’na Beyoğlu -III-”; Mehtap Altan, “Cumalı Kadifekale”; Mehmet Baş, “İftar Topu, Berzah, Bisiklet, Kimsesizler Mezarlığı, Kuma, Lamekân -hikâye-”; Özay Erdem, “Hayalet Sevgilim -hikâye-”; Hande Arslan, “Kayıp -hikâye-”; Hayrettin Durmuş, “Aytmatov’un Son Kitabı”; Muhsin Duran, “Bir Kitap: Zaptiye Ahmet”; Tahereh Mirzaeisaeidabad, “Karşılaştırmalı Olarak Fikret Demirağ ve Nima Yuşic’in Şiirlerinde Nostalji Kavramının İncelenmesi”; Ramazan Ekici, “Uğultu -hikâye-“.

indir

Türk Dili Dil ve Edebiyat Dergisi Sayı:151 Temmuz 2021 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Dergiler kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Türk Dili Dil ve Edebiyat Dergisi Sayı:151 Temmuz 2021 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak