Kültür Kitapları

Türkiye'deki İtalyan Arkeolojik Araştırmaları Restorasyon ve Değerlendirmeleri – Ricerche Archeologiche İtaliane in Turchia Restauro e Valorizzazione kitabını indir [PDF ve ePUB]

Türkiye'deki İtalyan Arkeolojik Araştırmaları Restorasyon ve Değerlendirmeleri - Ricerche Archeologiche İtaliane in Turchia Restauro e Valorizzazione
[ad_1]

Türkiye'deki İtalyan Arkeolojik Araştırmaları Restorasyon ve Değerlendirmeleri – Ricerche Archeologiche İtaliane in Turchia Restauro e Valorizzazione yayını türkçedir. Türkiye'deki İtalyan Arkeolojik Araştırmaları Restorasyon ve Değerlendirmeleri – Ricerche Archeologiche İtaliane in Turchia Restauro e Valorizzazione kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

İstanbul İtalyan Kültür Merkezi tarafından Türkiye’de faaliyet gösteren İtalyan bilim insanlarının çalışmalarına adanan ve bu sene IV. kez düzenlenen sempozyum çerçevesinde hazırlanan ve İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde misafir edilen “Türkiye’deki İtalyan Arkeolojik Araştırmaları” başlıklı sergi, İtalyan kurumlarının, kültürel açıdan stratejik bir öneme sahip bu alanda yani araştırma, eğitim ve kazılarda büyük bir özveri ve kararlılıkla çalışanlara bir armağanı niteliğini taşıyor. Söz konusu olan alan İtalya’nın sahip olduğu değerli araştırmacılarının, ortak geçmişimiz ve insanlık tarihi hakkında bilgilerimizi genişletme adına Türk meslektaşlarıyla birlikte, büyük bir paylaşımcılık ve işbirliği ruhuyla çalıştığı alandır.

Serginin ana temasını son derece güncel ve önemli iki konu oluşturmaktadır: “restorasyon ve değerlendirme”. Sahada ki araştırma ve kazılara eklenen bu iki açı, bu tarz bilimsel araştırmaların gerektirdiği komplike eylemlerin çerçevesine katkıda bulunarak tamamlanmaktadır. Dağınık parçaları toplama suretiyle geçmişin tekrar bir araya getirilmesi, eserlerin gelecek nesillere aktarılması, arkeolojik mirasın korunması büyük bir görünürlük ve dikkat gerektiren, ilgi çeken genel ve ortak konulardır. Sergi, bir ülkenin tarihi zenginliği konusunda büyük bir bilinç oluşturmakta gerekli olan bu iki temel ve anlamlı konu üzerine dikkati çekmektedir. Bunun da ötesinde geçmişin tarihsel buluntularının korunması, değerlendirme ve derinleştirme konusunda gelecek için vazgeçilmez bir kaynağı temsil etmektedir.

[ad_2]

indir

Türkiye'deki İtalyan Arkeolojik Araştırmaları Restorasyon ve Değerlendirmeleri – Ricerche Archeologiche İtaliane in Turchia Restauro e Valorizzazione kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Türkiye'deki İtalyan Arkeolojik Araştırmaları Restorasyon ve Değerlendirmeleri – Ricerche Archeologiche İtaliane in Turchia Restauro e Valorizzazione kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak