Vicdansızlar & Aramızdaki Psikopatların Rahatsız Edici Dünyası kitabını indir [PDF ve ePUB]

Vicdansızlar & Aramızdaki Psikopatların Rahatsız Edici Dünyası yayını türkçedir. Vicdansızlar & Aramızdaki Psikopatların Rahatsız Edici Dünyası kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Çok karmaşık bir konuyu zekice ve derinlemesine inceleyen bir kitap.”
-Hugh Aynesworth, Ted Bundy: Conversations with a Killer kitabının yazarı
 
“Önemli … Aramızda yaşayan korkutucu sayıdaki bu şaşırtıcı avcıları anlamak ve onlara karşı korunmak isteyen herkes için eşine az rastlanır bir değer.”
-Joseph Wambaugh, The Onion Field kitabının yazarı
 
“Dünyanın en tanınmış psikopati araştırmacısı, az bulunur bu yayıncılık başarısında keskin bilimsel içgörülerini sürükleyici olgu öyküleriyle mayalamış: Okunması gereken saygın bir kitap.”
-Dr. John Monahan, Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi
 
“Psikopati konusundaki bilgileri bir araya toplayan bu kitabı, öğrenciler mutlaka okumalı.”
-Dr. Adelle Forth, Kanada, Karleton Üniversitesi Psikoloji Bölümü
 
 
Filmlerde, televizyon programlarında ve gazete manşetlerinde giderek daha çok gördüğümüz soğuk kanlı, vicdansız katillerin imgeleri çoğu insanı hem tiksindiriyor hem de şaşırtıyor. Toplumun kurallarını pervasız suçlarıyla ihlal eden Ted Bundy ve John Wayne Gacy gibi seri katiller, psikopatın en çarpıcı örnekleri arasındadır. Bu kişilik bozukluğunu gösteren bireyler, eylemlerin in sonuçlarının tamamen farkındadırlar ve doğruyla yanlış arasındaki farkı bilirler, ama korkunç ölçüde benmerkezcidirler, pişmanlık duymazlar ve diğerlerini duygularını önemseyemezler. Belki de en korkutucu olan, hiçbir şeyden kuşkulanmayan hedeflerine tamamen normal görünmeleridir. 25 yıllık seçkin bilimsel araştırmalarından hareketle, bu tehlikeli kadınlarla erkeklerin güçlü bir portresini çizen Dr. Robert D. Hare, yalan söyleyerek, insanları büyüleyerek ve gönüllerince idare ederek yaşamda ilerleyen dolandırıcılar, üçkağıtçılar, tecavüzcüler ve daha başka avcılardan oluşan bir dünyayı canlı bir şekilde gözler önüne seriyor. Psikopatlar deli mi yoksa yalnızca kötü mü? Onları nasıl tanıyabiliriz? Ve onlardan nasıl korunabiliriz? Bu kitap, söz konusu yıkıcı durumu anlamak isteyen herkese sağlam bilgiler ve şaşırtıcı içgörüler sunuyor.

indir

Vicdansızlar & Aramızdaki Psikopatların Rahatsız Edici Dünyası kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Psikoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Vicdansızlar & Aramızdaki Psikopatların Rahatsız Edici Dünyası kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın