Yabancılaşma ve Din & Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Yabancılaşma ve Din & Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi yayını türkçedir. Yabancılaşma ve Din & Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Farklı perspektiflerden çeşitli anlamlar yüklenen yabancılaşma kavramı, idrak etmekte olduğumuz milenyum çağıyla birlikte yeni anlamsal açılımlara kavuşmuş durumdadır. Bireysel ve toplumsal olarak iki temel kategoride ele alınan yabancılaşma olgusuna dinî perspektiften bakıldığında, bu iki kategori kendiliğinden birleşmektedir. Zira din gibi insanı bir bütün olarak geliştirmek amacında olan sistemlerde meydana gelen yozlaşma, hayatının değişik evrelerinde yabancılaşmanın farklı yüzleriyle karşılaşmak zorunda olan insan için yeni bir takım zorlukları da beraberinde getirmektedir. Elinizdeki eserde, yabancılaşma kavramına sosyolojik ve felsefi perspektiften yüklenen anlamlar yanında, dinî hayatta meydana gelen yozlaşma ve yabancılaşmayla ilgili zengin psiko-sosyal analizler bulunmaktadır. Yabancılaşmayla ilgili tecrübî verilere de yer verilen eserde, insanın kendine yabancılaşmasından topluma yabancılaşmasına, cemaat halinde icra edilen ibadetlerden bireysel ibadetlerde kullanılan dile kadar dinî uygulamaların işlev ve fonksiyonlarıyla ilgili önemli bulgu ve değerlendirmelere yer verilmiştir.

indir

Yabancılaşma ve Din & Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Yabancılaşma ve Din & Dinsel Yabancılaşmanın Sosyal Psikolojik Analizi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın