10 Nisan Komiser Yardımcılığı ve Misyon Koruma kitabını indir [PDF ve ePUB]

10 Nisan Komiser Yardımcılığı ve Misyon Koruma yayını türkçedir.10 Nisan Komiser Yardımcılığı ve Misyon Koruma kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

3 Mart 2023Tarihinde RG’de Yayımlanan 7438 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 Sayılı KHK’da Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun
&
12 Mart 2023Tarihinde Sonuncusu Çıkarılan 136 Sayılı Kararname dahil Tüm Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri
 
Dahil Tüm Güncel Mevzuat Yenilikleri ve Değişikliklerini Kapsamlı Biçimde İçermektedir.
 
Prof. Dr. Ahmet NOHUTÇU
Kaymakam Ahmet Gazi KAYA
Cumhuriyet Savcısı Olcay ASLAN
 
 
Kitapta Yazarların Sorumlu Olduğu Bölümler:
1. Fasikül: Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku 784 Sayfa – Prof. Dr. Ahmet NOHUTÇU
2. Fasikül: Ceza Hukuku Genel ve Özel Hükümler, Ceza Muhakemesi Hukuku 416 Sayfa – Cumhuriyet Savcısı Olcay ASLAN
3. Fasikül: İnsan Hakları ve Demokratikleşme, Polis Mevzuatı 816 Sayfa – Kaymakam Ahmet Gazi KAYA
 
Önsöz
Komiser Yardımcılığı Sınavlarına hazırlanan kolluk görevlilerimizin başarılarına katkı sağlamak amacıyla kaleme alınmış iş bu kitabımızda; geçmiş yıllarda gerçekleştirilen Komiser Yardımcılığı sınavları incelenerek sınavda sorumlu tutulan konular ve çıkmış soruların birlikte sentezi neticesinde sınava girecek adayların kitap içeriğinde yer alan derslerde, başkaca kaynağa ihtiyaç duymaması için tüm detay ve inceliklere değinilmiştir.
10 Nisan Komiser Yardımcılığı ve Misyon Koruma Hazırlık kitabımız sınavda soru gelme ihtimali olan tüm konuların, noktaların sistemli bir özeti ancak önemli detayları da içerecek şekilde, sınavın soru mantığı, tarzı ve içeriği göz önünde bulundurularak büyük bir hassasiyet ve titizlikle hazırlanmıştır.
Kitabımızda adayların ders çalışırken konuları anlayıp hazmetmelerini kolaylaştırıcı şemalar, tablolar konmuş, ayrıca sınavda kritik hususları kolayca hatırlayabilmeleri için birtakım tüyolar, formüller ve dikkat çekici hatırlatmalara yer verilmiştir.
Konu anlatımları ve özgün sorular detaylı anlatımlarla beraber kaleme alınmış olup, temel amaç kitabı alacak adayların başkaca bir kaynağa ihtiyaç duymaması ve sınavda istediği başarıyı elde edebilmesidir. Bu anlamda konular KAPSAMLI ve EKSİKSİZ tutulmuştur.
Kitabımız hazırlanırken hem son dönemdeki tüm güncel mevzuat değişiklik ve yeniliklerini içermesine hem de geçmiş yıllarda yapılan sınavların soru mantığı, tarzı ve içeriğine büyük bir hassasiyet ve titizlikle dikkat edilmiştir.
Bu bağlamda kitabımız:
3 Mart 2023 Tarihinde RG’de Yayımlanan 7438 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 Sayılı KHK’da Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun,
12 Mart 2023 Tarihinde Sonuncusu Çıkarılan 136 Sayılı Kararname dahil Tüm Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri,
19 Ocak 2023 Tarih ve 7433 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun,
18 Ocak 2023 Tarih ve 7432 Sayılı Uludağ Alanı Hakkında Kanun,
23 Kasım 2022 Tarih ve 7422 Sayılı Köy Kanunu’nda Yeni Hükümler Getiren Kanun değişikleri dâhil olmak üzere, son mevzuat değişikliklerinin tamamını en güncel haliyle içermektedir.
Çok Kıymetli Kolluk Görevlisi Arkadaşlarım;
Komiser Yardımcılığı Sınavı toplam 100 soru üzerinden yapılmakta olup; çoktan seçmeli beş seçenekten oluşan sorular sorulmakta sınavda toplam 120 dakika süre verilmektedir.
 
Komser Yardımcılığı Sınavı konuları ve oranları şu şekildedir:
Polis meslek mevzuatı %30,
Ceza muhakemesi hukuku %10,
Ceza hukuku %10,
Anayasa hukuku %10,
İdare hukuku %10,
Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi %10
İnsan Hakları %10
Genel Kültür %10
10 Nisan Komiser Yardımcılığı ve Misyon Koruma Hazırlık kitabımızda; Komiser yardımcılığı sınav konuları içinde yer alan Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, Polis Meslek Mevzuatı, Ceza Muhakemesi Hukuku, Ceza Hukuku, İnsan Hakları alanında yer alan konular;
Akılda kalıcılığı sağlamak için en önemli yerleri altı çizilerek koyu renklerle ve önemli ikonları ile verilmiştir.
Her alanda önceki yıllarda çıkan sınav soruları incelenmiş, sınava özgü olacak şekilde konular ele alınmıştır.
Polis mesleğini ilgilendiren mevzuat detaylı şekilde taranmış, en önemli konular titizlikle seçilerek alınmıştır.
İnsan Hakları alanında yer alan konuları ilgilendiren ulusal ve uluslararası mevzuat yeteri ölçüde ele alınmış, tekrar olmaması için daha çok insan haklarını ilgilendiren mevzuata bu kısımda yer verilmiştir
Bilvesile, kuramsal ve pratik bilgisi ile konularında uzman, yetkin ve deneyim sahibi yazar arkadaşlarım Cumhuriyet Savcısı Olcay ASLAN ve Kaymakam Ahmet Gazi KAYA’ya çok değerli katkıları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
Bilgi, bilim, uzmanlık ve tecrübenin referansı ve büyük bir emek ile yazılan 10 Nisan Komiser Yardımcılığı ve Misyon Koruma Hazırlık kitabımızın, İçişleri Bakanlığı camiasının sebeb-i mevcudiyeti olan kolluk hizmetlerinin siz cefakâr görevlilerinin muhatabı olduğu Komiser Yardımcılığı sınavlarında, mesleki kariyer hedeflerinize ulaşmanızda azami katkı sağlaması ve meslek hayatınıza yeni bir vizyon katması dileklerimle şimdiden başarılar diliyorum.
Çengelköy, 16 Mart 2023 Prof. Dr. Ahmet NOHUTÇU

indir

10 Nisan Komiser Yardımcılığı ve Misyon Koruma kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Ders Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer 10 Nisan Komiser Yardımcılığı ve Misyon Koruma kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın