Sinema ve Tiyatro Kitapları

4 Oyun 1 Tirat kitabını indir [PDF ve ePUB]

4 Oyun 1 Tirat

4 Oyun 1 Tirat yayını türkçedir. 4 Oyun 1 Tirat kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

KADIN
(Pakize karakteri, kötü döşenmiş bir odada fasulye ayıklamaktadır)
Pakize: Yok efendim neymiş; benim görevim sabahtan akşama kadar ev işi yapmakmış: Bulaşıkları yıka Pakize, ortalığı temizle Pakize, yemek yap Pakize, çocuğu büyüt Pakize, kahvem nerede Pakize? Hepsi yetmezmiş gibi, gece olunca bir de soyun Pakize. Tamam ağabey tamam, hepsini anlarım da iki dakika için Allah’ın her günü de soyunulmaz ki! Ben de biliyorum anacım, komşum Şükran söyledi; şu orospu Şükran dedikleri… Aman Allah karı bir soyununca, sabaha kadar geri giyinmiyormuş vallahi! Bizde nerde öyle koca! Adam daha kendisi ayakta duramıyor ki nesini ayağa kaldırsın. Sen ancak ovala dur Pakize! Ah eşşek kafam ah! Yarından tezi yok ben de gideceğim buralardan. İstanbul’a gideceğim hem de! Şu Şefik’in karısı gibi yapacağım ben de. Bilirsiniz, ona da Şükran gibi orospu derler. Bana da desinler orospu, hiç umurumda değil. Hem nesi orospuymuş canım! İstanbul’a gitmişmiş de fabrikada onca erkeğin arasında iplik sarıyormuş. Karı, iplik sarmak için her eğilip kalktığında da götüne bakıyormuş herkes. Benimkine de baksınlar, ne çıkar canım! Yemediler ya! Hem asıl tehlike burada! Siz bilmezsiniz ama bizim herifin bir arkadaşı var, adı Osman, bizim buralarda Osman hoca derler. Sabah akşam durmadan namaz kılar. Her akşam da bizim evde anacım. Gelsin, gelmesine bir şey demiyorum da herif her geldiğinde eller beni, hem de rızam olmadan. Tamam, ara sıra benim de hoşuma gitmiyor değil fakat gene de rızam olmadan efendim. Bizim bey, Osman’ın beni ellediğini görse de ses etmez zaten. Adam hoca en nihayetinde… Ama artık yok öyle yağma! Gideceğim ve ben ne istersem o olacak. İsteyen de istediğini desin! Artık Pakize mi derler yoksa orospu Pakize mi, orası beni ilgilendirmez. İşte şimdi verdim kesin kararımı, gideceğim! Akşamdan başım ağrıyor diye numaradan sancılanırım, sonra gece yarısı iniltiler içinde bir de kusarsam tamamdır bu iş. Bizim bey, yarın öğlen kesin izin verir doktora gitmeme. Ben de doktora diye koşarım otogara. Sabah niye göndermez derseniz, sokaklar kalabalık olur, daha çok insan götüme bakar diye kıskanır da ondan göndermez. Bir gidersem ama kimse karışamaz artık! İstediğime baktırır, istediğime elletirim! Göt benim değil mi sonuçta? Ben ne istersem o! (Biri gelmiş gibi kapı tarafına bakar) Geldi bizim kör olası… (Başını tutar ve uzanır) Şöyle başımı tutup yatayım ben numaradan. (Kameraya bakar) Sakın numara yaptığımı söylemeyin tamam mı?

indir

4 Oyun 1 Tirat kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sinema ve Tiyatro Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer 4 Oyun 1 Tirat kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak