Siyaset Kitapları

Afrika’da Politika ve Uluslararası İlişkiler kitabını indir [PDF ve ePUB]

Afrika’da Politika ve Uluslararası İlişkiler

Afrika’da Politika ve Uluslararası İlişkiler yayını türkçedir. Afrika’da Politika ve Uluslararası İlişkiler kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Afrika’da Politika ve Uluslararası İlişkiler, Afrika’ya dair önemli tartışmaları çok disiplinli bir yaklaşımla ele alan derleme bir kitaptır. Bu kitapla ulaşmak istediğimiz ana hedef gerek akademisyenler, uluslararası otoriteler, gerekse medya tarafından tekrarlanan Afrika’ya yönelik önyargıların ve basmakalıp yaklaşımların ötesine geçerek Afrika’yı daha zengin ve yeni bir perspektiften ele almaya çalışmaktır. Ne yazık ki, Afrika’ya dair mevcut literatürün büyük bir bölümü, Küresel Kuzey akademisinin hakimiyetindedir ve bu literatürde, sömürgeci dönemden kalma birçok anlayış yeniden üretilmektedir.
Bu kitapta, kıtadaki farklılıklar, zenginlikler ve medeniyetler üzerinden hareket edilerek okuyuculara Afrika’ya farklı bir bakış açısından yaklaşmanın mümkün olduğu gösterilmeye çalışılmaktadır. Buradan hareketle, başta Afrikalı akademisyenler olmak üzere Afrika konusunda uzman olan uluslararası yazarların katkılarıyla hazırlanan bu kitap teorik, kurumsal ve güncel sorunların ele alındığı üç tematik bölümden oluşmaktadır. Kitabın, başta Uluslararası İlişkiler, Afrika Çalışmaları ve Bölgesel Çalışmalar alanlarıyla ilgilenen akademisyenler, araştırmacılar ve öğrenciler olmak üzere, uluslararası kuruluşlarda, hükümet dışı örgütlerde ve devlet kurumlarında bu alanlarda çalışan kişiler için temel bir kaynak olması amaçlanmıştır

indir

Afrika’da Politika ve Uluslararası İlişkiler kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Afrika’da Politika ve Uluslararası İlişkiler kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak