Sosyoloji Kitapları

Ağaç Kovuğundan Çıkmak & Aile Üzerine Yazılar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Ağaç Kovuğundan Çıkmak & Aile Üzerine Yazılar

Ağaç Kovuğundan Çıkmak & Aile Üzerine Yazılar yayını türkçedir. Ağaç Kovuğundan Çıkmak & Aile Üzerine Yazılar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Tüm dünyada yaşanmakta olan hızlı değişim, aile üzerinde de etkisini göstermektedir. Özellikle teknolojik alanda meydana gelen değişimler, toplumları dolayısıyla aileleri değişmeye zorlamaktadır. Günümüzde, internet, gündelik hayatın belirleyicilerinden biri haline gelmiş bulunmaktadır. Sosyal medyanın da etkisiyle, düşünceler, duygular, değerler, algılar köklü değişimlere uğramaktadır. Aile, tarihin hiçbir döneminde olmadığı kadar büyük meydan okumalarla karşı karşıya bulunmaktadır. Günümüzde aile, özgürlük kısıtlayıcısı olarak etiketlenmektedir. Aileye alternatif yaşam biçimleri ise yaygınlaşmaktadır. Ailesiz bir hayat, gündelik konuşmaların arasına girmiş bulunmakta ve aile karşıtlığı, hiç olmadığı kadar taraftar bulmaktadır. Aileyi kuşatma altına alan her türlü söylem ve ideolojinin, insanlık kadar eski ve köklü bir kurum olan ailenin gücü karşısında kazanma şansı bulunmamaktadır. Bu yüzyıl bittiğinde aile yaralanmış olsa da var olmaya devam edecektir.
Kitapta yer alan makaleler:
•    Çağdaş Dünyada Aile Karşıtlığının Teolojik Temellerine Yönelik Sosyolojik Bir Soruşturma / İbrahim KESKİN
•    Aile Karşıtı Söylem Üzerine Eleştirel Bir İnceleme / Enes Battal KESKİN
•    Ontolojiye Politik Tahakküm: Feminizm ile Oryantalizm (Kirli) İttifakının Gölgesinde Aile / Mehmet ULUKÜTÜK
•    İslam Felsefesi Merkezli Bir Okuma Biçimi Olarak “Aile” / Mirpenç AKŞİT
•    Mevlânâ’da Kadın ve Aile / Fatih AMAN
 

indir

Ağaç Kovuğundan Çıkmak & Aile Üzerine Yazılar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Ağaç Kovuğundan Çıkmak & Aile Üzerine Yazılar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak