Aldatıcı Rastlantısallık & Hayatta ve Piyasalarda Şansın Gizli Rolü kitabını indir [PDF ve ePUB]

Aldatıcı Rastlantısallık & Hayatta ve Piyasalarda Şansın Gizli Rolü yayını türkçedir. Aldatıcı Rastlantısallık & Hayatta ve Piyasalarda Şansın Gizli Rolü kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Edebiyat, felsefe, olasılık teorisi, bilişsel bilim ve finans gibi çok farklı disiplinlerden esinlenen Nassim Nicholas Taleb, dünyaya ve özellikle de menkul kıymetler borsasının işleyişine dair algımızın bizi nasıl yanılttığını gösteriyor.
Taleb, kanıtlarını anlamlı hikâyelere ve şansı anlayabilmiş kişilerin düşünce ve davranışlarıyla ilgili analizlerine dayandırıyor: Bilim felsefecisi Karl Popper, Yunanistan’ın en bilge adamı Solon, spekülatör George Soros ya da gezgin Odisseus. Monte Carlo simülatörü ve Rus ruleti aracılığıyla bizi Karun’un sarayından Wall Street’in borsa işlem odalarına götürüyor.
28 dile çevrilmiş olan ve Taleb’in düşüncesinin köşe taşını oluşturan Aldatıcı Rastlantısallık, bilgilendirici ve eğlenceli üslubuyla, piyasalar üzerine yazılmış en iyi kitaplardan biri ve çağdaş bir klasik olarak değendiriliyor.

indir

Aldatıcı Rastlantısallık & Hayatta ve Piyasalarda Şansın Gizli Rolü kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Felsefe ve Dusunce Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Aldatıcı Rastlantısallık & Hayatta ve Piyasalarda Şansın Gizli Rolü kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın