Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera & Anatolia: Adventures In Turkish Cooking kitabını indir [PDF ve ePUB]

Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera & Anatolia: Adventures In Turkish Cooking yayını türkçedir. Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera & Anatolia: Adventures In Turkish Cooking kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz. Anadolu: türk mutfağında bir macera pdf olarakta hizmetinizdedir.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Türk halkı iyi yemek yeme tutkusuna sahiptir. Kahvaltı yaparken akşam yemeğini planlar.”

Anadolu, Türk mutfak kültürünün, Osmanlı İmparatorluğu’nun büyük ziyafetlerinden İstanbul’un baharatlı atıştırmalıklarının olduğu sokak tezgâhlarına, Doğu’nun destansı kahvaltılarından Ege kıyılarının deniz ürünleriyle yapılmış mezelerine uzanan 140 geleneksel ve modern tarifle, Türk şef Somer Sivrioğlu ve mutfak uzmanı David Dale’in açıklamaları ve yeniden tasarlamaları ile zengin görsel örnekler eşliğinde keşfidir. Ardında ritüeller, mitler, hicivler ve halkın birikimi yatan 3.000 yıllık Anadolu mutfağı ve modern Türk konukseverliğinin kahramanları ortaya çıkarılıyor. Anadolu, güzel tarif fotoğraflarının yanında İstanbul ve Türkiye’deki özel ve seçkin yerlerin çekimlerini barındırıyor.

Kitap Yorumu

Masterchef programının yıldızı Somer Şef – Somer Sivrioğlu yemek kitabı pdf tecrübelerini bu kitapta Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera Anadolu kültürü ile buluşturmuştur.

Meze tarifleri biraz eksik geldi ama onun dışında Türk mutfağına ait pek çok tarif profesyonel yorumuyla sunulmuş.Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera kitabının baskı kalitesi de çok iyi.

Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera indir

Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera & Anatolia: Adventures In Turkish Cooking kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera & Anatolia: Adventures In Turkish Cooking kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Somer Sivrioglunun Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera kitabını PDF olarak indirebilir yada ePub şeklinde kindle’ınıza yükleyip okuyabilirsiniz.

Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera & Anatolia: Adventures In Turkish Cooking kitabının yazarı Somer Sivrioglu Kimdir ?

 

Anatolia: Adventures In Turkish Cooking kitabının yazarı David Dale kimdir ?

 

Türk Mutfağında Bir Macera Anadolu PDF Epub Ürün Bilgileri

 • Kağıt Kapak: 360 sayfa
 • Yayıncı: Nobel Yaşam; 1. baskı (16 Aralık 2019)
 • Dil: Türkçe
 • ISBN-10: 6059746918
 • ISBN-13: 978-6059746915

 

“Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera & Anatolia: Adventures In Turkish Cooking kitabını indir [PDF ve ePUB]” üzerine 98 yorum

 1. Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera & Anatolia: Adventures In Turkish Cooking kitabını indirmeme yardımcı oldugunuz için çok teşekkür ederim.

  Yanıtla
 2. Tarifler çok ayrıntılı anlatılmış çok beğendik Mutfağımızın ayrılmaz bir parçası olacak enfes lezzetler içeriyor

  Yanıtla
 3. Bu salt bir yemek kitabı değil bir kültür anlatılmış. Çok yararlandığım bir kitap oldu. Verilen teknikler ölçüler en doğrusundan ve olması gerekenin en mükemmeli olmuş. Şöyle de denebilir tariflerin çoğu bilindik gibi görünse de ki bu normal kendi yemek kültürümüz, bize balık yemeği değil tutmayı öğreten tarzda hazırlanmış. Ciddi ve samimi bir emek var ortada. Kutluyorum. Bu arada kitaptaki fotoğraflar inanılmaz profesyonel bir sanat eseri gibi. Emeği geçen herkese teşekkürler hayatımda yeme-içme üzerine para verip aldığım tek kitap.

  Yanıtla

Yorum yapın