Siyaset Kitapları

Anıtkabir’in Ötesi Atatürk’ün Mezar Mimarisi & Ulusal Benliğin İnşası ve Sürdürülmesi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Anıtkabir’in Ötesi Atatürk’ün Mezar Mimarisi & Ulusal Benliğin İnşası ve Sürdürülmesi

Anıtkabir’in Ötesi Atatürk’ün Mezar Mimarisi & Ulusal Benliğin İnşası ve Sürdürülmesi yayını türkçedir. Anıtkabir’in Ötesi Atatürk’ün Mezar Mimarisi & Ulusal Benliğin İnşası ve Sürdürülmesi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Ölümünün ardından Anıtkabir’e nakledilene kadar Atatürk’ün naaşı farklı yerlerde kaldı, halkın ziyaretine açıldı. Anıtkabir’in Ötesi: Atatürk’ün Mezar Mimarisi – Ulusal Belleğin İnşası ve Sürdürülmesi adlı kitap Atatürk’ün naaşının tutulduğu bu yerleri; cenaze törenlerini; Anıtkabir’in inşasını, muhafazasını ve kurumsallaşmasını inceliyor. Bunlardan hareketle, mezar mimarisinde ortaya çıkan Atatürk temsillerinin ulusal ve kolektif belleği şekillendiren faktörlerle ilişkisini ortaya koyuyor.

Kitap, naaşın geçtiği ya da kaldığı noktaları takip ederek bu mekânların ulusal bellekteki anlamlarını araştırıyor. Atatürk’ün mezar mimarisinin iki kalıcı örneği olan Dolmabahçe Sarayı’ndaki yatak odasında ve Anıtkabir’de, zaman içinde yapılan değişiklikleri göstererek mezar mimarisinin ulusal belleği sürdürmedeki dinamik kullanımına da dikkat çekiyor. Wilson’a göre kitabın amacı, gelecekteki “Anıtkabir’in ötesi”ni tahmin edebilmek için geçmişteki Anıtkabir’in aydınlatılması. Christopher S. Wilson, Florida’daki Ringling College of Art and Design’da mimarlık ve tasarım tarihi dersleri veriyor.

indir

Anıtkabir’in Ötesi Atatürk’ün Mezar Mimarisi & Ulusal Benliğin İnşası ve Sürdürülmesi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Anıtkabir’in Ötesi Atatürk’ün Mezar Mimarisi & Ulusal Benliğin İnşası ve Sürdürülmesi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak