Bilim & Mühendislik Kitapları

Antik Yunan’dan Modern Zamanlara Doğa, Bilim, Özgürlük kitabını indir [PDF ve ePUB]

Antik Yunan’dan Modern Zamanlara Doğa, Bilim, Özgürlük

Antik Yunan’dan Modern Zamanlara Doğa, Bilim, Özgürlük yayını türkçedir.Antik Yunan’dan Modern Zamanlara Doğa, Bilim, Özgürlük kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Elinizdeki kitabın temel iddiası, Baconcı doğa, bilim, insan ve özgürlük kavrayışları ile hasbihal olunduğunda modern düşüncenin oldukça önemli, kurucu ve güçlü bir figürü ile karşılaşılacağı ve Klasik dünyadan modern dünyaya geçişin önemli dinamiklerinin daha yerli yerince anlaşılacağıdır: Modern dünya Baconcı bir damar taşır.
 
Kitap, Bacon’ın özgünlüğünü gösterebilmek üzere Antik Yunan’dan Modern Dönem’e kadar gelen felsefe tarihinde, önemli dönemleri, filozofları ve düşünceleri tarihsel olarak inceliyor. Bu dönem ve filozoflarda doğa, bilgi, bilim, akıl, insan ve özgürlük kavrayışları ele alınarak bir felsefe/bilim tarihi anlatısı sunuluyor. Ardından aynı kavramlar ışığında Francis Bacon’ın felsefesi, kapsamlı, derinlemesine biçimde işlenerek, klasik felsefeden kopuşu, modern düşünce ile kurucu ilişkisi ve günümüze etkileri bağlamında inceleniyor. Bugüne kadar pek anlaşılmamış pek de anlatılmamış bir filozofa dair felsefe/bilim tarihi ile ilişkide bir anlatı olarak tasarlanan kitap, Türkçe’de Francis Bacon felsefesine tüm yönleri, kavramları, eserleri ve düşünsel ilişkileriyle eğilen ilk kitap.

indir

Antik Yunan’dan Modern Zamanlara Doğa, Bilim, Özgürlük kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Mühendislik Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Antik Yunan’dan Modern Zamanlara Doğa, Bilim, Özgürlük kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak