Kültür Kitapları

Arap Alevileri Tarihi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Arap Alevileri Tarihi

Arap Alevileri Tarihi yayını türkçedir. Arap Alevileri Tarihi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

1924 yılında yayımlanan bu kştap, üyesi olduğu cemaatin tarihini, uğredığı baskı ve zulümleri, yönetimin iplerini ele geçirdiği dönemlerdeki haklı ve haksız uygulamalarını, cemaat içi ve karşı cemaatlerle yapılan çatışmaları İslam tarihinin ana hatlarını izleyerek anlatmaya çalışan bir Arap Alevi yazarın kaleminden çıktı. Muhammed Galib et-Tavil kitabında bütün haklara ve inan gruplarına karşı saygılı bir yaklaşım sergileyen ve en önemlisi, farklı kimliklerin bir çatışma aracından çıkarılması ve bir arada barış içinde yaşamanın sağlanması için yapılması gerekenlerin bir incelemesi olarak sunar kitabını. Alevilerin tarihini ilk kez yazmaya girşirken, toplumsal inanç gruplarının farklılıklarını koruyarak çatışmalardan kaçınma staratejilerinin ne olabileceği üzerine ilk kafa yoranlardan biriydi desek yeridir.

indir

Arap Alevileri Tarihi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Arap Alevileri Tarihi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak