Aşil Topuğu kitabını indir [PDF ve ePUB]

[ad_1]

Aşil Topuğu yayını türkçedir. Aşil Topuğu kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Eli kalem tutan okumuşlar, aydınlar, siyasiler, adı siyasetçi olmasa bile siyasi rekabetin parçası olan yapılanmalar; itiraz ve savunmalarında kuracakları dili iyi düşünmek zorundalar. Bireylerin dinî kimlikleri, teker teker Müslüman olmaları ile müesses nizamın temel yapısı arasındaki derin çelişkiyi göremeyenler… Hatta İslâm’ı bir tür devletin gücü ve bekası için siyasallaşmasına razı derin siyasetleri okuyamayanlar bu ülkenin insanının henüz kurulamayan cümlelerini bozar, sesini boğar. Yaşanmakta olan güç mücadelesinde kimin haklı olduğundan ve sonuçta kazananın ya da kaybedenin kim olduğundan çok; insanlara söylenmemiş sözlerimizin dilimize gelmek üzereyken boğulduğunun daha önemli olduğunun kim farkında?
Müslüman kimliği öne çıkan insanların (İslâmcılık iddiaları olmasa da) birbirini siyaseten boğazladığı bir ortamda, toplumun dinden soğutulup sekülerizme sahte bir kurtuluş simidi gibi sarılmasına yol açmanın vebalini kim alacak? Müslümanların henüz söylenmemiş cümlelerini daha dillendirmeden kekemeleşmeleri, sözlerinin bulanıklaşması bu ülkenin ufkunun karartılması demektir. Bu durumu da en iyi değerlendirecek olanlar, küresel aktörler ve müesses nizamın statükocu yapısıdır…”
Âkif Emre’nin yazılarını bir araya getiren; Tarih Bilinci, Medeniyet, Sekülerizm, Modernleşme, OryantalizmSiyasetIrkçılıkKapitalizm alt başlıklarına/bölümlerine sahip bu eserin üst başlığı “Aşil Topuğu” oldu. Metinde de geçen Aşil Topuğu tabiri sosyal bilimlerde kullanılan, bir durumu mitolojik/efsanevi bir olaydan hareketle kestirmeden anlatma yolu.
Âkif Emre, yazılarında, kavramların ve onların işaret ettiği toplumsal süreçlerin, olguların eleştirilerine yer vermektedir. Bir bakıma, insanlık ve toplum hayatında meydana gelen ve her biri kavramsallaştırılarak insan-toplum ve entelektüel hayata hükmeden fikirlerin, yargıların, oluşumların ve süreçlerin “Aşil Topuğu“na işaret etmekte. Yani zayıf taraflarına ve gizli tehlikelerine. Okurlarımız esere bu gözle de bakabilirlerse, eleştiriler yerini bulur ve yeni eleştiri kapıları açar ümidindeyiz.

[ad_2]

indir

Aşil Topuğu kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Yeni Çıkan Kitaplar kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Aşil Topuğu kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın