Sosyoloji Kitapları

Aşk Lüks ve Kapitalizm & Modern Dünyanın Savurganlığın Ruhundan Doğması Üzerine kitabını indir [PDF ve ePUB]

Aşk Lüks ve Kapitalizm & Modern Dünyanın Savurganlığın Ruhundan Doğması Üzerine

Aşk Lüks ve Kapitalizm & Modern Dünyanın Savurganlığın Ruhundan Doğması Üzerine yayını türkçedir. Aşk Lüks ve Kapitalizm & Modern Dünyanın Savurganlığın Ruhundan Doğması Üzerine kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

• “Aşk, Lüks ve Kapitalizm – Modern Dünyanın Savurganlığın Ruhundan Doğması Üzerine” başlıklı çalışma, Sombart’ın başyapıtı olarak nitelendirilen “ Modern Kapitalizm’in (1902) Ardından yayımladığı bir dizi bütünleyici kitaptan biridir. Sombart, bu eserinde Marx’tan bu yana “kapitalizm”diye adlandırmaya alıştığımız şeyin oluşum aşamalarını konu edinir. Sombart’ın kapitalizm kavramı, çok geniş kapsamlıdır; iktisadi ilişkiler ağının yanı sıra kültürel görüngüleri ve “tinsel” süreçleri de kapsar.
Sombart’ın bu kitaptaki başlıca hedefi kapitalizmin doğuşunda “lüks’ün oynadığı esaslı rolün gözler önüne serilmesidir;aşk lüks ve kapitalizm arasındaki ilişkiyi irdeleyerek birbirlerini nasıl tetiklediklerini göstermektedir. Aşk anlayışının dünyevileşmesinin ardından tarih sahnesine çıkan kibar fahişeler, kapatmalar ve metreslerin yükselişe geçmesiyle birlikte “lüks’e dayalı bir ilişkiler zemini üzerine hem koca bir ekonominin (“metres ekonomisié), hem de bir kültürün (“kapitalist lüks kültürü”)doğuşuna tanıklık etmek gerçekten ibret verici! Hele bir de, bunca zamandan sonra insanlığın eşitlik, adalet ve özgürlük adına vardığı “sığ patika” düşünüldüğünde…

indir

Aşk Lüks ve Kapitalizm & Modern Dünyanın Savurganlığın Ruhundan Doğması Üzerine kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Aşk Lüks ve Kapitalizm & Modern Dünyanın Savurganlığın Ruhundan Doğması Üzerine kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak