Aşkın Hikayesi & Yusuf Suresi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Aşkın Hikayesi & Yusuf Suresi yayını türkçedir. Aşkın Hikayesi & Yusuf Suresi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Hz. Yûsuf hikâyesi, insanın kâmil olma yolunda Allah’ın izniyle attığı adımları öğretir. Yani kendi kendiyle mücadelesi ve Allah’ın tecellisinin onda açığa çıkmasıdır. Bu yüzden hikâyelerin en güzeli, Hz. Yûsuf’un hikâyesidir.
 
Bu hikâyenin hakîkati insan tekamülünün nasıl oluştuğu, tekâmülde baş ve son arasındaki sürecin idrak edilebilmesidir. Hz. Yûsuf istidatlı kalbi anlatırken Hz. Yakub küllî aklın temsilidir, zira küllî akıl kalple ilişkilidir.
 
Mesnevî’den “Yûsuf’un hikâyesi öyle bir hikâyedir ki başı ülfet ve ünsiyet, ortası iştiyak ve hicret, sonu ismeti müştemil rahmet ve mağfirettir” beyitleri okunduğu zaman Hz. Kenan er-Rifâî, şu cevabı verir:
 
“Evet, hakîkî olan her hikâye-i aşk öyledir.”

indir

Aşkın Hikayesi & Yusuf Suresi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Aşkın Hikayesi & Yusuf Suresi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın