Başvuru Kitapları

Atasözleri Sözlüğü 1 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Atasözleri Sözlüğü 1
[ad_1]

Atasözleri Sözlüğü 1 yayını türkçedir.Atasözleri Sözlüğü 1 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Atasözleri bir milletin ortak dil, düşünce ve felsefesini yansıtır. Atasözleri yüzlerce yıllık deneyimlerden geçen ve halkın ortak görüşü hâline gelen özlü ve güzel sözlerden oluşur.

Bu nedenle her atasözü yolumuzu aydınlatan, bize yol gösteren birer ışık kaynağıdır. Deyimler ise dile anlatım güzelliği katan kalıplaşmış sözlerdir.

Bugüne kadar atasözlerimiz ve deyimler hakkında değerli pek çok çalışma yapılmıştır. Ama bu çalışmaların hiçbirinde Türk lehçelerindeki, bölge ağızlarındaki, tarihî değer taşıyan eserlerdeki ve yaşayan dildeki atasözleri ve deyimler bir bütün
olarak ele alınmamıştır. Oysa bir toplumun gelenek göreneklerini, yaşam ve düşünce biçimini yansıtan atasözleri ile deyimler bir bütündür. Bunları bölmek, ayırmak değil; birleştirip bütünleştirmek gerekir. Bölge ağızlarındaki ve Türk lehçelerindeki atasözleri ve deyimler bir ağacın dallarına benzer. Kökü ve gövdesi bir olan bu dallar, Türk dilinin, kültürünün büyüklüğünü ve zenginliğini gösterir.

[ad_2]

indir

Atasözleri Sözlüğü 1 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Başvuru Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Atasözleri Sözlüğü 1 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak