Atatürk’ün Mücadeleleri, Stratejileri ve Hedefleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

Atatürk’ün Mücadeleleri, Stratejileri ve Hedefleri yayını türkçedir. Atatürk’ün Mücadeleleri, Stratejileri ve Hedefleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Atatürk’ün idealleri, Milli Mücadele’den çok önce şekillenmiş ve vakti gelince uygulanacak bir sisteme bağlanmıştır. Atatürk’teki vatan ve millet sevgisi, onun büyük bir idealist olmasına yol açmıştır. Onun idealleri, Türk milletinin ihtiyaçlarından doğmuş, Milli Mücadele ve       
Cumhuriyet Dönemi’nde gerçekleşmiştir.
O, bu idealleri ve fikirleri ile gelecek nesillere hedef ve yol göstermiştir. Gelecek nesilleri de düşünmeyi ideal dinen Atatürk’ün, ilk ve en önde gelen ideali, vatanın bütünlüğü ve milletin tam bağımsızlığı olmuştur. ‘’Türkiye halkı asırlardan beri hür ve  müstakil yaşamış ve istiklali bir lazım-ı hayatiye telakki etmiş bir kavmin kahraman evlatlarıdır. Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır. Yaşayamaz ve yaşamayacaktır.’’ ‘’Ne kadar zengin ve refah içinde olursa olsun, bağımsızlıktan yoksun bir millet, medeni insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir davranışa hak kazanamaz.’’ sözleriyle bu inancını ifade etmiştir.
Atatürk, Türk milletinin yükselmesi için tüm fedakarlığı yapacağını da belirtmiş ve bunu bir hayat meselesi olarak görmüştür. Bunun için Atatürk, Türk milletine en medeni milletlerin gelişme seviyesine ulaşmayı, hatta bu seviyeyi aşmayı hedef göstermiştir. Ona göre Türk milleti, hedefini iyi seçer ve bu hedefe varmaya gayret ederse, zekası ve yetenekleri ile bu ideali gerçekleştirecektir.

indir

Atatürk’ün Mücadeleleri, Stratejileri ve Hedefleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Atatürk’ün Mücadeleleri, Stratejileri ve Hedefleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın