Dergiler

Ayarsız Aylık Fikir Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi Sayı:42 Ağustos 2019 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Ayarsız Aylık Fikir Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi Sayı:42 Ağustos 2019

Ayarsız Aylık Fikir Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi Sayı:42 Ağustos 2019 yayını türkçedir.Ayarsız Aylık Fikir Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi Sayı:42 Ağustos 2019 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Ayarsız dergisinin Ağustos 2019/42. sayı, Oğuz Türklerinin bilinen en eski destanının anlatıcısı Dede Korkut’a saygı duruşu niteliğinde. “Türkistan/Türkmen Sahra” olarak anılan Dede Korkut hikâyelerinin yeni bulunan üçüncü nüshasının yarattığı heyecana ortak olan dergide, “Salur Kazan’ın Yedi Başlığı Ejderhayı Öldürmesi”nin hikâye edildiği anlatının Prof. Dr. Metin Ekinci tarafından tercüme edilmiş metni yer alıyor. Konuya ilişkin diğer yazılar ise şu isimler tarafından kaleme alınmış: Ahmet Turan Tiryaki “Dede Korkut’un Türkistan Nüshası Üzerine İlk Okuma Notları”; Göktürk Ömer Çakır “Editörler Kaç Türlüdür Hânım Yahut Ejderhaların Babası”; Hasan Erimez “Salur Kazan Ejderhayı Öldürdüğünde Ben de Oradaydım”; Gürol Pehlivan “Kazan’ın Yedi Başlı Ejderhâyı Depeledügi Boyı Beyân Eder”; Seçkin Sarpkaya “Ayarsız Kahraman Salur Kazan ve Fantastik Canavar Ejderha…”; Abdullah Temizkan-Hasan Kağan Yayla “Kazan Han’ın Kulunç Kırdurıp Bardak Çekdürdigin Beyân ider.”
 
Ayarsız’ın Ağustos sayında Hakan İlhan Kurt “Güler Geçerim Ötesi Var mı?”; Bleda Yaman “Müceddid Umutlara Dair Söylev”; A. Afşın Efkarlıoğlu “Yorgunluk Beyanı”, Uğur Demirel “İyi ki Varsın” başlıklı şiirleriyle; Mehmet Yusuf Savaş “Göğercin”, Kübra Pehlivan “Orkan Yıldızı”, Yeşim Monus “Deniz, Gümüş Balığı ve Yaşamak Üstüne Mavi Bir Hikâye”, Birsen Karaca “Norm Hikmet”; Merve Sevde Selvi “17.08.1999 03.01.37”, Mustafa Ulusoy “Bir Rüyada Bir Konur Kısrak”, Veysel Gökberk Manga “Bekleyiş”, Tamer Sağcan “Öte Dünya Hizmetleri A.Ş.”, Ayşegül Büşra Çalık “Mülteciler Meselesi: Ne hamaset ne siyaset. Biraz vatan şuuru gerek!”, Metin Savaş “Toplumların Oluş Hali Nedir?”, Fırat Kargıoğlu “postmodernizm, hakikat-sonrası mı?”, Alpaslan Demir “Osmanlı’da Mahalle ve ‘Mahalle Baskısı’”, Ömer Faruk K. “Akşam, Lamba ve Kitap”, Lavinya Öz “Pembe Krallık”, Meltem Gökten “Bir Düğüm Gecesi”, Savaşkan İlmak “Geçmiş, Yalnızlıkla İlgili Bir Şeydir…” , A. Serkan Selay “Bugün Benim Doğumgünüm”, Sinan Terzi “Dün Gece Yar Hanesinde”, Yağmur Avcı “Sanatçılar Ahlâklı Olmalı mı?”, Orhan Karartı “Sınırların Ötesinde”, M. Hayati Özkaya “Hayâl Kurmaktan Korkmaz Fakat Hülyalarına Esir Olmazsan…”, Gökçe Güneyoğlu “The Good, The Good And The Ugly”, Alparslan Koçak “Kavram ve Düşünme Üzerine”, Ahmet Kubilay “Ben Neden Korkayım ki?”, Fatih Akıcı “Türkçesi Var da Cool Değil” başlıklı yazılarıyla yer alıyorlar.
 
Ayarsız Ağustos sayısında da poster hediye ediyor. 30 Ağustos Zaferi sebebiyle Kurtuluş Savaşı’nı antalan posterin arka yüzünde ise Dede Korkut hikâyeleriyle ilgili bir çalışma yer alıyor.

indir

Ayarsız Aylık Fikir Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi Sayı:42 Ağustos 2019 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Dergiler kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Ayarsız Aylık Fikir Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi Sayı:42 Ağustos 2019 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak