Sosyoloji Kitapları

Bağımlılığa Giden Yolun Sosyolojik ve Psikiyatrik Yönleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

Bağımlılığa Giden Yolun Sosyolojik ve Psikiyatrik Yönleri

Bağımlılığa Giden Yolun Sosyolojik ve Psikiyatrik Yönleri yayını türkçedir. Bağımlılığa Giden Yolun Sosyolojik ve Psikiyatrik Yönleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Alanında uzman bilim insanlarının hazırlamış olduğu bu kitap, özellikle gençler arasındaki madde bağımlılığı üzerine odaklanıyor. Gençlerin sigara, alkol ve uyuşturucu madde kullanımları istatistiksel veriler ışığında değerlendiriliyor ve madde bağımlılığının toplumsal bağlam ile ilişkisi temel olarak alınıyor.
Alkol, sigara ve uyuşturucu madde kullanımı ve madde bağımlılığının tarihsel süreci, çerçevesi, yaygınlığı; nedenleri, sonuçları, tedavisi ve sağlık kuruluşlarının süreçteki etkisi üzerine derin analizlerin yapıldığı eserde madde bağımlılığının sosyolojik, psikiyatrik ve klinik boyutları irdeleniyor.
Gençlerin madde kullanımı ve madde bağımlılığına etki eden faktörlerin analiz edildiği çalışmada, aile ve arkadaş çevresinin etkisi üzerine geniş şekilde çalışılıyor. Bağımlılığın hem fiziksel hem ruhsal hem de toplumsal etkilerinin örnek bağımlı öyküleri ile anlatıldığı bu kitapta, bağımlılık gibi çok yönlü bir sosyolojik sorunun tüm boyutları, tarafsız ve bilimsel metotlar kullanılarak ele alınıyor.

indir

Bağımlılığa Giden Yolun Sosyolojik ve Psikiyatrik Yönleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Bağımlılığa Giden Yolun Sosyolojik ve Psikiyatrik Yönleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak