Bağışlanan Terapi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Bağışlanan Terapi yayını türkçedir. Bağışlanan Terapi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Yeni Kuşak Terapistlere ve Hastalarına Açık Mektup 
 
Psikiyatrist ve yazar Irvin D. Yalom’un klinik uygulamadaki otuz beş yılı aşkın tecrübesinin zirvesi niteliğinde olan Bağışlanan Terapi, hastaların ve terapistlerin terapiden nasıl en iyi şekilde fayda sağlayabileceğini gerçek vaka çalışmaları aracılığıyla gözler önüne seren olağanüstü bir rehber. Yalom, alandaki yepyeni yaklaşımını ve edindiği tecrübeleri mesleğe yeni adım atan terapistlerle “seksen beş kişisel ve kışkırtıcı ipucu” halinde paylaşıyor. Önerileri ve fikirleri arasında şunlar var: 
 
• Hastanın sizin için önemli olmasına izin verin 
• Hatalarınızı kabul edin 
• Her hasta için yeni bir terapi yaratın 
• Ev ziyaretleri yapın 
• Asla (hemen hemen asla) hasta adına karar vermeyin 
• Freud her zaman hatalı değildi 
 
Yeni kuşak hastalar ve danışanlar için terapötik süreci zenginleştirmeyi amaçlayan Bağışlanan Terapi, bu alanla ilgilenen herkes için keyifli, bilgilendirici ve düşündürücü bir çalışma. 
 
“Bu kitabı herkese tavsiye ederim, özellikle de aklıyla olduğu kadar kalbiyle de öğrenmeye açık olanlara.”
E. Thomas Dowd, Counselling Psychology Quarterly
 
“Bu kitap size psikoterapi alanına niçin girdiğinizi hatırlatacak. Hastayı ne zaman kucaklayabileceğinizden ne zaman daha derin sorgulamaya geçebileceğinize kadar Yalom’un tecrübelerinden yola çıkarak kaleme aldığı gözlemleri sizi tuzaklardan kurtararak profesyonel açıdan daha da verimli hale getirecek.”
Jill Lightner
 
“Koltuğa kıvrılma çağrısı… Yalom, karşısında hiçbir perdenin kapalı kalamayacağı bir sihirbaz.”
Metro Times (Detroit)
 
“Seksenlerinde, görmüş geçirmiş bir yazar olan Yalom kendi bakış açısından dostça bir dille, içtenlikle ve her zaman bilgece yazıyor.”
Kirkus Reviews
 
“Çok geniş bir okuyucu kitlesine hitap eden, belirli konulara net bir şekilde odaklanılarak kaleme alınmış bir kitap.”
Booklist
 
“Yalom’un üslubu, O. Henry’nin esprili dili ile Isaac Bashevis Singer’ın ayakları yere basan tarzının bir karışımı.”
San Francisco Chronicle
 
 
Irvin D. Yalom, Günübirlik HayatlarDin ve PsikiyatriAnnem ve Hayatın AnlamıVaroluşçu Psikoterapi gibi pek çok kitabın ve grup terapisine dair en önemli çalışma olarak nitelendirilen Grup Psikoterapisinin Teori ve Pratiği gibi klasik kitapların yazarıdır. Stanford Üniversitesi’nde Fahri Psikiyatri Profesörü unvanına sahip olan Yalom, çalışmalarına yaşamını sürdürdüğü Palo Alto ve San Francisco’da devam etmektedir. Yazarın diğer kitapları arasında şunlar bulunmaktadır: Bugünü Yaşama Arzusu – Schopenhauer Tedavisi, Güneşe Bakmak – Ölümle Yüzleşmek, Ölüm Korkusunu Yenmek – Polis Çağırıyorum, Kısa Süreli Grup Terapileri, Her Gün Biraz Daha Yakın – İki Kere Anlatılan Herkesin Bildiği Bir Terapi.
 

indir

Bağışlanan Terapi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Psikoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Bağışlanan Terapi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın