Hobi Kitapları

Baharat Otlar ve Soslar kitabını indir [PDF ve ePUB]

Baharat Otlar ve Soslar

Baharat Otlar ve Soslar yayını türkçedir. Baharat Otlar ve Soslar kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Lezzeti bir araya getiren birçok unsur vardır. Tamamlayıcı dokunuşlar da diyebileceğimiz tat vermek, lezzet kazandırmak için en eski zamanlardan bu yana insanların baharatı, otları, bitki köklerini, ağaç yapraklarını/dallarını kullandıkları bilinmektedir. Bu noktada hangi otun, baharatın hangi tada sahip olduğu, yemeklere nasıl uyum sağlayacağı, tat bileşenleri, besin içerikleri önem kazanmaktadır. Bu bilgiler her ne kadar deneyimsel öğrenme sonucu gündelik hayata girmiş olsa da zaman içinde bilimsel bilginin de artmasıyla sonradan öğrenilen, merak edilen bir boyut kazanmıştır. Özellikle ekol mutfaklar olarak bilinen ulusal mutfakların bu bilgilerden elde ettiği deneyimler sonucu soslar ortaya çıkmış ve lezzetlendirme süreçlerinde mutfakların olmazsa olması konumuna gelmişlerdir. Ayrıca bu otların, baharatın nasıl yetiştiği, nasıl saklandığı, arta kalan kısımlarının nasıl değerlendirildiği ve mutfaklarda nasıl kullanıldığı da ilgilileri tarafından merak edilmektedir. Tam bu noktada hem akademik alanda yer alan akademisyenlere, öğrencilere kaynak sunma hem de sektör paydaşlarına ulaşma düşüncesi ile bu eser kaleme alınmıştır.

indir

Baharat Otlar ve Soslar kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Hobi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Baharat Otlar ve Soslar kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak