İslam Kitapları

Beyanî Tefsir Yolu (‘Ala Tarîqi’t-Tefsîri’l-Beyanî) (4 Cilt Takım) kitabını indir [PDF ve ePUB]

Beyanî Tefsir Yolu (‘Ala Tarîqi’t-Tefsîri’l-Beyanî) (4 Cilt Takım)

Beyanî Tefsir Yolu (‘Ala Tarîqi’t-Tefsîri’l-Beyanî) (4 Cilt Takım) yayını türkçedir. Beyanî Tefsir Yolu (‘Ala Tarîqi’t-Tefsîri’l-Beyanî) (4 Cilt Takım) kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Fâdıl Sâlih es-Sâmerrâî çağdaş asırda beyânî tefsîr metodunun yaşayan en önemli  temsilcilerindendir. 
Sâmerrâî’nin BEYÂNÎ TEFSÎR YOLU adıyla tercüme ettiğimiz bu eseri, Ayşe Abdurrahman’ın BEYÂNÎ TEFSÎR adıyla Türkçeye tercüme edilmiş tefsirinden sonra beyânî tefsîr alanında yazılan ve dolayısıyla bu tefsîr metodunu bir adım ileriye götüren önemli bir eserdir. Bu alanda yazılmış ikinci tefsîrdir.  
Beyânî tefsîr, genel tefsîrden bir cüz olup takdîm-te’hîr, zikir-hazif, teşâbuh-ihtilâf ve bir lafzın diğerine tercih edilmesi gibi çeşitli anlatım tarzları üzerinde yoğunlaşarak Kur’ân ta’birlerini ve Kur’ân uslûbunu edebî / sanatsal açıdan açıklayan bir tefsir metodudur.
Belâğat, fesâhat, ses ve ifade güzelliği yönünden Kurân’ın beyânî icâzını  ortaya koyan bir tefsîr yönelişidir.
Sâmerrâî bu eserinde tıpkı selefi Ayşe Abdurrahman gibi sadece on dört sûrenin tefsîrine yer vermiştir. 
Sâmerrâî’nin bu eserin giriş kısmında zikredip uyguladığı ve diğer eserlerinde de ortaya koyduğu  beyânî tefsîrle alakalı metodolojik ilkeler, bu yolda yürüyenler için çok önemli ”uyarı levhaları” dır.  

indir

Beyanî Tefsir Yolu (‘Ala Tarîqi’t-Tefsîri’l-Beyanî) (4 Cilt Takım) kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İslam Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Beyanî Tefsir Yolu (‘Ala Tarîqi’t-Tefsîri’l-Beyanî) (4 Cilt Takım) kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak