Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum kitabını indir [PDF ve ePUB]

Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum yayını türkçedir. Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Kadın Beyni Erkek Beyni kitabının yazarı Serkan Karaismailoğlu son kitabı Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum ile gene şaşırtıyor bizi. Sadece şaşırmakla da kalmıyoruz, bağırsağın beynin karşısındaki galibiyetini bize o bilindik, esprili üslubuyla anlatırken bir gülümseme yerleşiyor yüzümüze…
İskenderin Uzun ve Karanlık Yolculuğu
Eskiden Buralar Dutluktu
Tükürürüm Böyle Yolculuğun İçine
Çiğneme; Dil ve Çene Kasının Muhteşem Paso Doblesi
 
Karanlıklar Diyarı Bağırsaklar
 
Ve daha birçok benzer başlıkla günümüzün popüler konusu mikrobiyotayı anlatıyor bize yazar…
 
Vücudumuzun işleyişi hakkında bizi bilgilendirdiği kadar eğlendiren bu kitapla bir kez daha buluşuyor Elma Yayınevi okuyucuyla…
 
İyi okumalar dileklerimizle…
 
Hayatınızla ilgili verdiğiniz kararların bazıları ya size ait değilse. Mesela şu an ellerinizin arasında tutmakta olduğunuz bu kitabı alıp almamakla ilgili kararınız tümüyle size ve beyninize mi ait? Eğer böyle düşünüyorsanız “mikrobiyota” ile henüz tanışmadınız demektir. Şu an, SİZ, yani yaklaşık 30 trilyon hücreden oluşan canlı, elinizde kitabın arka kapağını okurken, sadece bağırsaklarınızda yaklaşık 40 trilyon mikroorganizmanın yaşadığını biliyor musunuz? Yani sizi SİZ yapan hücrelerin sayısından daha fazla sayıda mikroorganizma içinizde yaşıyor. Üstelik bu mikroorganizmalar sayıca fazla olduğu gibi beyninizi, karakterinizi ve kararlarınızı doğrudan etkileyen kimyasallar üretebilmektedir. Kilo alma probleminden tutun davranışlarınıza kadar, hatta sıkı durun kimi kendinize eş olarak seçeceğinize bile bu mikroorganizmaların karıştığını söylesem herhalde çıldırmış olduğumu düşünürsünüz. Ama akademik olarak beyin çalışan ve sinirbilim doktorası yapmış bir kişiye bağırsaklarla ilgili bir kitap yazdıracak kadar çılgın bir konu mikrobiyota. Bu kitabı okuduktan sonra bağırsaklarınıza ve içindeki canlılara bakışınız çok ama değişecek.

indir

Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

“Beyinde Ararken Bağırsakta Buldum kitabını indir [PDF ve ePUB]” üzerine 4 yorum

  1. bilimsel dille değil de daha çok muhabbet üslubuyla yazılmış sevimli bir kitap. yani bu kitabı yazar adı olmadan ispanyolca bir şekilde yurtdışında bulsanız, “bunu kesin bir türk yazmış.” dersiniz. açıkçası 280 sayfanın en az 200 sayfasının daha çok aynı şeylerin tekrarı ve lise biyoloji bilgisi olduğu kanısındayım. bu yüzden kitabı çok kısa sürede bitirebildim, dikkatle okuyacağım noktalar pek azdı. yine de yeni, önemli bilgiler öğrendim bu yüzden sayın serkan karaismailoğlu’na teşekkür ediyorum.

    kitapla ilgili öğrencilerime bahsettiğim nokta ve sizlere vereceğim spoiler ise şu olur (bundan her zaman osman müftüoğlu da bahseder):

    mutluluk, stressiz (anksiyete yaşayanlar dikkat) ve sağlıklı bir hayat için (tabii ki tek çaresi bu değil) lahana turşusu ve yoğurtu hayatınızdan eksik etmeyin.

    Yanıtla

Yorum yapın