Bilgilendirme ve Aydınlanma (Milli Mücadele Tarihçesi) kitabını indir [PDF ve ePUB]

Bilgilendirme ve Aydınlanma (Milli Mücadele Tarihçesi) yayını türkçedir. Bilgilendirme ve Aydınlanma (Milli Mücadele Tarihçesi) kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

”Dost Güçtür, Düşman Ödev ” Konfüçyüs.
 
”Padişahımızın milletle beraber olduklarını evvelce söylemiştik. Hal böyle iken İngilizler  yağmacı, cahil ve hayırsız güruhundan bir takım Müslümanı para ile aldatarak milletten ayırmışlar. Ve Ferit Paşa ile avanesi Müslüman kanı dökmeye teşvik etmişlerdir. Haşa Padişahımız Efendimiz kendi ülkelerine düşmanın girmesini, milletin birbirine düşman olmasını hiçbir vakit kabul etmezler. Hangi Padişah vardır ki memleketinin taksimine, milletin düşman eline esir düşmesine razı olsun ? Hangi Padişah vardır ki milletinin birbirine düşmesini arzu etsin? Çocuklar, mecnunlar bile pekâla bilirler ki milletin babası Padişahtır, hiçbir baba evlatlarının birbirini kırmasını evinin harap olmasını ister mi ?
Hem İngilizlerden kimin para aldığı meydanda bizim müftü efendilere alimlerimize ( allamemize ) kimin haddidir ki ( para aldı ) diyebilsin. İstanbul’da din, iman, para ile satılırken, Anadolu’da Allah ve Resulullah için çalışılıyor ve bunu dünya biliyor. Hatta Avrupa gazeteleri bile yazıyor. O halde İngilizlerin emriyle çıkarılan beyannamelere, fetvalara inanacak kimseler ya bilmeyerek vatanlarına, dinlerine hıyanet ediyorlar, yahut onlar da İngilizlerden para alıyorlar. Ve almak ümit ediyorlar demektir. Bütün namuslu, dinlerine sadık Müslümanlara sorarız; başlarında İngiliz Kralını Padişah ve bir İngilizi halife görmek istiyorlar mı ? İstemeyenler Kuvâ-yi Milliye’nin meşru olduğunu tasdik edenler, isteyenler ise dinini, imanını satmış olanlardır. Allah böylelerini aramızdan eksik etsin amin.”
Milli Mücadele döneminde kaleme alınmış olan bu eser, O döneme ait bazı gerçeklikleri farklı bir veçheyle tekrardan gözden geçirme fırsatı sunması ümidiyle Osmanlıca aslı ile birlikte neşredilmiştir. Ankara Hükümeti adına hazırlanmış bu çalışma; Hilafet, İngilizler, Araplar, Yunanlılar, Padişah, Müdafaa-i Milliye’nin nasıl kurulduğu, İslamiyet, İngilizler ve Ferit Paşa, İstanbul’un İşgali, Büyük Millet Meclisi, Türkler-İngilizler, Paris Sulh Konferansı adlı başlıklar içermektedir.

indir

Bilgilendirme ve Aydınlanma (Milli Mücadele Tarihçesi) kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Bilgilendirme ve Aydınlanma (Milli Mücadele Tarihçesi) kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın