Bir Çocuk Nasıl Sevilmeli kitabını indir [PDF ve ePUB]

Bir Çocuk Nasıl Sevilmeli yayını türkçedir. Bir Çocuk Nasıl Sevilmeli kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“İnsanlığı yetişkinler ve çocuklar olarak, yaşamı da çocukluk ve yetişkinlik olarak ikiye ayırırsak, her iki dönemde de sayısız çocuk yine var olacaktır. Sadece bizler kendi çatışmalarımıza ve endişelerimize gömüldüğümüz için onları fark etmiyoruz tıpkı eskiden kadın haklarına, çiftçilerin dertlerine ve baskı altındaki halkların ve ulusların sorunlarına kör olduğumuz gibi. biz düzenimizi çocukların bizi mümkün olduğunca az rahatsız edeceği, gerçekte kim olduğumuzu ve ne yaptığımızı bilmeyecekleri şekilde kurduk.”
 
2.Dünya Savaşı’nda kendisine sığınma hakkı tanınmasına rağmen yetimhanesindeki çocukların elinden tutarak soykırım kamplarına giden Janusz Korczak, Bir Çocuk Nasıl Sevilmeli adlı eserinde işte bu düzeni yıkıyor. Dört ana bölümden bu eşsiz kitapta hem anne babaların hem eğitmenlerin hem de bir zamanlar çocuk olan bizlerin dünyaya ve çocukluğa dolayısıyla da yetişkinliğe bakış açısını kökten değiştirecek pedagojik bilgiler, örnekler ve anlatılar bulacaksınız. Her bir sayfada “çocuğun henüz herhangi bir ket vurulmadığı için bizden daha güçlü olan duygusal dünyasını” daha yakından tanıyacaksınız. Yatılı okulda, yaz kampında ve son olarak yetimhanede çıkacağınız bu yolculuğu tamamladığınızda her çocuğa ve kendinize bambaşka bir gözle bakacağınız şüphe götürmez bir gerçek.

indir

Bir Çocuk Nasıl Sevilmeli kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Psikoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Bir Çocuk Nasıl Sevilmeli kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın